علت بروز سرطان چیست ؟

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 22388
علت بروز سرطان  چیست ؟
به گزارش سلامت نیوز محمدرضا عباس‌زادگان افزود: با بررسي‌هاي صورت گرفته بخشي از بيماري‌هاي سرطان كه در افراد بروز مي‌كند از طريق ژن‌ها و به صورت ارثي انتقال داده مي‌شود كه زمينه‌ساز بروز بيماري مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه جهش سلولي از جمله علل شايع در انتقال بيماري سرطان به صورت ارثي در افراد است گفت: اين امر سبب مي‌شود سيكل تقسيم سلولي در فرد به دليل بروز جهش‌هاي ژني تغيير كرده و از تقسيم سلولي طبيعي خارج و به حالت سلول‌هاي سرطاني و توموري تبديل شود.
وي با اشاره به سرطان‌هاي شايع در كشور و استان اظهار داشت: سرطان گوارش و به ويژه سرطان معده از جمله سرطان‌هاي شايع است كه بررسي در ارتباط با چگونگي انتقال اين بيماري به شكل ارثي در يك خانواده نشانگر بروز اين بيماري در سه نسل بوده است.
عباس‌زادگان تصريح كرد: در اين راستا و به منظور شناسايي ژن‌هاي جهش يافته، بيماران و افراد خانواده آنها در طول زندگي چند بار مورد تست غربالگري قرار مي‌گيرند كه از اين طريق مي‌توان ژن‌هاي جهش يافته در افراد به منظور شناسايي افراد با ريسك بالا به ابتلا به بيماري سرطان را بررسي كرد.
مسئول بخش ژنتيك پژوهشكده بوعلي دانشگاه علوم پزشكي مشهد، آندوسكوپي، غربال‌گري از طريق راديولوژي، سونوگرافي‌هاي پيشرفته را از جمله مراحل غربالگري افراد در راستاي شناسايي ژن‌هاي جهش يافته عنوان كرد.
عباس‌زادگان در ارتباط با نقش بررسي جهش‌هاي ژني گفت: اين تحقيقات سبب مي‌شود كه سرطان در مراحل ابتداي شناسايي درمان با روش‌هايي نظير راديوتراپي و شيمي درماني از موفقيت بالاتري برخودار باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.86729s, 18q