طب سنتی برای کودکان خطرناک است

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 22391
به گزارش سلامت نیوز بسیاری از والدین تصور می‌کنند درمان‌هایی طب جایگزین مانند homeopathy طبیعی‌تر هستند و عوارض جانبی کم‌تری نسبت به روش‌های دارویی دارند.
اما تحقیقات نشان می‌دهد زمانی که این روش جایگزین درمان‌های متداول و موثر می‌شود می‌تواند اثرات جانبی خطرناکی به همراه داشته باشد و حتی منجر به مرگ شود.
برای مثال چند نمونه مرگ کودکان در کشور انگلستان به دلیل استفاده والدین از این روش‌ها برای درمان کودکان بوده است.
تحقیقات انجام شده در بیمارستان رویال کودکان در استرالیا نشان داد در بین سال‌های 2001 تا 2003 موارد زیادی از بیماری‌هایی که در کودکان بروز پیدا می‌کند در اثر استفاده از طب مکمل، جایگزینی آن با روش‌های معمول درمانی یا استفاده همزمان این طب با روش‌های درمانی بوده است.
در 25 درصد موارد شدت اثرات جانبی ناشی از این روش‌های درمانی به قدری روی کودکان شدید بوده که حتی می‌توانست منجر به مرگ آن‌ها شود.
در نیمی از موارد والدین به دنبال روش‌های موثر برای درمان بیماری کودکان خود نمی‌رفتند و سعی می‌کردند فقط به این روش‌ها اکتفا کنند که ممکن بود باعث بدتر شدن حال فرزندشان شود. حتی در مواردی کودکان بعد از استفاده از این روش‌های درمانی دچار سوء تغذیه، اگزما، حملات صرع، عفونت و بسیاری مشکلات دیگر شده‌اند.
پروفسور ادزارد ارنست از دپارتمان طب مکمل در مرکز پزشکی پنین سولا در این باره گفت: والدین باید در مورد استفاده از روش‌های درمانی طب مکمل بسیار هوشیار باشند، چرا که استفاده از آن‌ها روی کودکان بسیار پیچیده و حتی خطرناک است.
در طب مکمل اصول، قواعد و روش‌های دیگری برای برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می‌شود که با روش‌هایی که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به کار گرفته می‌شود تفاوت‌های زیادی دارد.
از نمونه‌های طب مکمل می‌توان به طب سنتی ایران، طب سنتی هند ، یوگا، طب سنتی چین، طب سنتی بومیان آمریکا و مانند آن اشاره کرد.
مترجم:ابوالفضل کریمی
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26652s, 19q