درمان بی‌خوابی ناشی از استرس با نیشکر

۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۸ - کد خبر: 223945
درمان بی‌خوابی ناشی از استرس با نیشکر

سلامت نیوز:بررسی‌ها نشان می‌دهد ترکیب طبیعی گرفته شده از نیشکر می‌تواند بی‌خوابی ناشی از استرس را کاهش دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، ترکیب اکتاکوزانول (Octacosanol) که در نیشکر وجود دارد می‌تواند برای بی خوابی ناشی از استرس درمان باشد. در بررسی جدید تاثیر ترکیب اکتاکوزانول در موش‌های مضطرب که دچار بی خوابی شده‌اند مورد آزمایش قرار گرفت.

اکتاکوزانول، آنتی‌اکسیدانی است که خاصیت ضدالتهابی و ضدانعقادی آن در مطالعات پیشین مورد بررسی قرار گرفته بود. همچنین این ترکیب می‌تواند از بیماری پارکینسون در نمونه‌های آزمایشگاهی حیوانی جلوگیری کند.

متخصصان ژاپنی معتقدند در جهان مدرن و پراسترسِ امروز، بشر به درمان‌های تحریک کننده خواب نیاز دارد که بتواند علائم بی خوابی را تسکین دهد.

در این بررسی تاثیر اکتاکوزانول روی دو گروه موش ارزیابی شد. نیمی از این موش‌ها در شرایط استرس‌ در قفس قرار گرفتند و گروه دیگر در شرایط عادی بودند. پس از آن نیمی از موش‌هایی که تحت استرس بودند این ترکیب را دریافت کرده و به نیم دیگر این ترکیب داده نشد.

متخصصان ژاپنی خواب موش‌ها را پس از دریافت این ترکیب کنترل کردند. همچنین با تست خون سطح هورمون کورتیکوسترون آنها که شاخص استرس است مورد آزمایش قرار گرفت.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، در پایان این بررسی‌ها معلوم شد که ترکیب اکتاکوزانول کیفیت و کمیت خواب را در موش‌های مضطرب بهبود می‌دهد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.63139s, 19q