مجازات اعدام برای توزیع کتتدگان شیشه

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۴۸ - کد خبر: 22398
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سردار حميدرضا حسين‌آبادي امروز در حاشيه ديدار با رئيس سرويس مبارزه با مواد مخدر روسيه گفت: قانون جديد مبارزه با مواد مخدر بعد از تصويب توسط مجمع تشخيص مصلحت نظام ابلاغ شد و دولت نيز اين قانون را به دستگاه‌ها براي اجرا ابلاغ كرده است.

وي اظهار داشت: مهمترين ويژگي اين قانون رفع مشكل برخورد با مواد روانگردان به ويژه شيشه بود.

سردار حسين‌آبادي افزود: از اين پس برخورد سختي با توليد‌كنندگان و توزيع‌كنندگان مواد روانگردان به ويژه شيشه خواهيم داشت.

اين مقام نيروي انتظامي تصريح كرد: مجازات شيشه و مواد رونگردان با مجازات هروئين يكسان است و قاچاقچيان اين مواد به مجازات مرگ محكوم خواهند شد.

وي اظهار داشت: در قانون قبلي اعتياد جرم نبود اما در قانون جديد اگر معتادي خود را براي درمان معرفي نكند مجرم است و اگر توسط پليس دستگير شود به مراكز بازپروري اعزام خواهد شد.

سردار حسين‌آبادي گفت: يكي ديگر از مشكلات در قانون قبلي برخورد با باربران مواد مخدر بود و افرادي كه پشت صحنه و عامل اصلي بودند مجازات نمي‌شدند اما از اين پس افرادي كه كسي را مجبور به قاچاق مواد، استفاده و حمل مواد مخدر كند به عنوان مباشر جرم شناخته شده و دو برابر حكم را دريافت مي‌كند.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تأكيد كرد: مسئله ديگر رفع مشكل محموله‌هاي تحت كنترل بود، از اين پس محموله‌هاي بين‌المللي قاچاق مواد مخدر در كشور تحت نظارت دادستان كل كشور تعقيب خواهند شد و با كشورهاي همسايه نسبت به شناسايي و دستگيري باندهاي بين‌المللي اقدام خواهيم كرد.

وي اظهار داشت: ايران و روسيه همكاري نزديكي در بحث مبارزه با مواد مخدر دارند و ملاقات مقام روسي از ايران به دعوت دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر و امضاي تفاهم‌نامه انجام شده است.

وي اظهار داشت: ايران و روسيه افسر روابط مواد مخدر تبادل كرده‌اند و هر دو كشور درگير مواد مخدر هستند.

سردار حسين آبادي تصريح كرد: هر دو كشور بابت توليد و كشت مواد مخدر در افغانستان تأثير پذيرفته‌اند و در همكاري‌هاي خود براي جلوگيري از كشت و توليد مواد مخدر اقدام خواهند كرد.

وي اظهار داشت: ايران سياست همكاري با كشورها را براي مبارزه با مواد مخدر در دستور كار قرار داده است و دست هر كشوري را براي مبادله با مواد مخدر مي‌فشاريم.

* وضعيت روانگردان‌ها در كشور به بحران رسيده بود

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به سؤالي مبني بر سخنان يكي از مقامات قضايي درباره سونامي مواد روانگردان گفت: وضعيت روانگردان‌ها در دو سال گذشته بحراني بود و روند كشفيات مواد رونگردان نيز به وضعيت خطرناكي رسيده بود.

وي اظهار داشت: كشفيات مواد روانگردان رو به افزايش بود اما قيمت آنها رو به كاهش كه اين موارد به دليل عدم قانون كارآمد بود.

سردار حسين‌آبادي اظهار كرد: با ابلاغ قانون جديد به زودي شاهد اقدامات براي كنترل اين وضعيت خواهيم بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.97767s, 18q