مغزیجات باعث افزايش بهره هوشي كودكان و نوجوانان مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۲:۱۲ - کد خبر: 22406
مغزیجات باعث افزايش بهره هوشي كودكان و نوجوانان مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز يوسف نقيايي ، اظهار داشت: خشكبار به دو دسته تقسيم مي‌شوند كه دسته‌ي اول ميوه‌هاي خشك و برگ‌ها مانند كشمش، خرما، انواع برگه‌هاي زردآلود و انجير خشك را شامل مي‌شود و دسته دوم مغزها مانند بادام، پسته و گردو هستند.

وي اضافه كرد:‌ دسته اول عمدتا حاوي قندهاي ميوه مانند پروفروكتوز هستند كه قند ميوه محسوب مي‌شوند و علاوه بر آن حاوي مقدار قابل توجهي فيبر ‌و انواع ويتامين‌ها از جمله ويتامين A و مقداري ويتامين گروه B نيز هستند كه در مقايسه با ميوه‌جات مقدار قند‌ آنها بيشتر بوده ‌و مقدار ويتامين در آنها كاهش مي‌يابد.

وي  در گفت‌وگو باايسنا گفت: اسيدهاي چرب براي رشد فكري و تكامل سلولهاي مغزي بسيار مناسب بوده و سوخت و انرژي مورد نياز را فراهم مي‌كند و با توجه به اينكه كه اين اسيدهاي چرب در مغزها موجود است، مي‌تواند سبب افزايش بهره هوشي در بين كودكان و نوجوانان شود.

نقيايي،‌ انرژي قابل توجه در هر واحد غذايي را از مزاياي مصرف خشكبار عنوان كرد و افزود: به عنوان مثال‌ حدود 30 گرم كشمش كه يك واحد از اين گروه است حدود 60 كيلوكالري انرژي دارد بنابراين مصرف خشكبار در افراد بزرگسال بايد با احتياط مصرف شود تا منجر به افزايش وزن و چاقي نشوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.66661s, 18q