نخ دندان بايد قبل از مسواك زدن استفاده شود

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۲:۴۹ - کد خبر: 22410
نخ دندان بايد قبل از مسواك زدن استفاده شود
به گزارش سلامت نیوز ليلا نصيري خانلر اظهار داشت: بهترين زمان استفاده از نخ دندان، قبل از مسواك‌ زدن است زيرا استفاده از آن بعد از مسواك زدن، موجب نرسيدن فلورايد خمير دندان به داخل شيارهاي دندان مي‌شود.

وي در خصوص اينكه كدام يك از روش‌هاي مسواك زدن يا استفاده از نخ دندان در حفظ سلامت دندان اولويت دارد، گفت: برخلاف تصور برخي متخصصان و افراد، نمي‌توان يكي از اين روش‌ها را مهمتر از ديگري عنوان كرد بلكه استفاده از نخ دندان و مسواك بايد با هم صورت گيرد.

* ضعف اقبال عمومي آحاد جامعه از نخ دندان به دليل عدم آگاهي

نصيري خانلر با اشاره به اينكه آحاد جامعه به دليل ناآگاهي از مزاياي نخ دندان، چندان از آن استفاده نمي‌كنند، افزود:‌ آغاز بيشتر پوسيدگي‌هاي دندان‌ها از داخل شيارها و ما بين دو دندان است در حالي كه نخ دندان در تميز كردن اين نواحي از مواد غذايي نقش بسياري را بر عهده دارد.

وي با بيان اينكه مسواك نمي‌تواند ما بين و شيار دندان‌ها را تميز كند، تصريح كرد: نخ دندان در فرآيند رعايت بهداشت دندان‌هاي افراد بايد جايگاه اصلي خود را پيدا كند كه اين امر مستلزم آموزش مستمر و پايه‌اي است.

اين دندانپزشك در گفت‌وگو با  فارس  اظهار داشت: متأسفانه افراد در خصوص طريقه صحيح استفاده از نخ دندان به طور كامل آگاهي ندارند و در اغلب موارد با بكارگيري شديد نخ دندان باعث جراحت لثه‌ها مي‌شوند كه اين امر به هيچ وجه توصيه نمي‌شود.

نصيري خانلري خاطرنشان كرد: بهره‌گيري مستمر از نخ دندان مي‌تواند عامل بسيار مهمي در جلوگيري از پوسيدگي دندان افراد باشد كه اين امر بايد از سنين پايين به كودكان آموزش داده شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.97099s, 18q