توصيه كارشناس اداره روان وزارت بهداشت درخصوص بازي‌هاي رايانه‌اي

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۰ - کد خبر: 22421
سلامت نیوز:كارشناس اداره روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به والدين توصيه كرد تا در انتخاب بازي‌هاي رايانه‌اي حتماً نظارت صحيح و مناسب داشته باشند.

دكتر مهديه وارث وزيريان در گفتگو با  وب‌دا ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: اگر قرار است از بازي‌هاي كامپيوتري براي كودكان استفاده شود، بهتر است بازي‌هاي تصويري خلاق كه كودكان به وسيله آنها معماهايي را حل كنند، براي آنها انتخاب شود.

وي ادامه داد: والدين بايد وقت بيشتري را به كودك و نوجوان خويش اختصاص دهند و نبايد رايانه را در اتاق آنها قرار دهند زيرا زمينه بازي كردن آن را فراهم مي‌كنند.

دكتر وزيريان افزود:به فرزندتان اجازه ندهيد در فاصله نزديكي از صفحه رايانه بنشيند و تا حد امكان سعي كنند اگر فرزندشان علاقه دارد با رايانه بازي كند اين كار در كنار ساير فعاليت‌هاي آنها باشد و مدت زمان استفاده آنها را محدود كنند.

اين روانپزشك خاطر نشان كرد: والدين بايد به اندازه كافي مهارت‌هاي كافي كار با رايانه را پيدا كنند و توانايي خود را همسطح توانايي‌هاي فرزندانشان كنند تا بتوانند نظارت مناسب را بر روي آنها داشته باشند.

وي در پايان تأكيد كرد: بهتر است والدين وقت بيشتري را به كودك و نوجوان خويش اختصاص دهند زيرا هرقدر وقت‌گذاري و ارتباط صحيح بين والدين و فرزندان بيشتر باشد زمينه انجام چنين بازي‌هايي كمتر فراهم مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.40895s, 18q