دانشكده پزشكي شيراز 61 ساله شد

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۱۷:۳۸ - کد خبر: 22426
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز رييس دانشكده پزشكي اين دانشگاه با حضور در اين آيين ، گفت : دانشكده پزشكي شيراز با همت اساتيد در جهت رشد دانشجويان براي رسيدن به الگوي پيشرفت اسلامي ايراني مورد نظر مقام معظم رهبري در حركت است.
دكتر محمود نجابت افزود : طي سالهاي متمادي استادان بزرگي در دانشكده پزشكي شيراز در راستاي پرورش دانشجويان تلاش كرده اند كه بزرگداشت سالگرد تاسيس دانشكده در واقع اداي ديني به اين انديشمندان است. وي اظهار داشت : فعاليتهاي استادان در گروه هاي مختلف پزشكي بايد مكتوب شود تا به عنوان سندي از تلاشهاي افتخار آميز اساتيد در دسترس باشد.
دكتر نجابت گفت : فلوشيپ رشته هاي اندويورولوژي ، ICU كودكان و همچنين اتولوژي در سال تحصيلي جاري براي نخستين بار در شيراز راه اندازي شده است. وي افزود : براساس تصويب صورت گرفته 30 درصد از آموزش دانشجويان پزشكي شيراز به حيطه طب سرپايي اختصاص مي يابد.
دكتر نجابت با اشاره به برگزاري موفق آزمونهاي آسكي در دانشكده پزشكي شيراز ، اظهار داشت : با توجه به نتايج مثبت به دست آمده ، اين آزمونها به عنوان الگو در كشور مطرح شده و از  امسال در دانشگاههاي علوم پزشكي كشور اجرايي مي شود. وي گفت : در حال حاضر سيستمي طراحي شده است كه براساس آن گراف معدل دانشجويان دانشكده پزشكي شيراز در هر ترم مشخص و نسبت به ميانگين كلاس سنجيده مي شود.
دكتر نجابت افزود : با بررسي اين گراف ها در صورتيكه دانشجو دچار افت تحصيلي شده باشد ،‌ موارد به استادان مشاور گزارش داده مي شود تا مورد ريشه يابي و اصلاح قرار گيرد. وي بيان كرد : ما بايد نگاهي نو به نگرش نخبه پروري داشته باشيم تا نخبگان بتوانند به بهترين شكل به ارايه خدمت به جامعه بپردازند.  دكتر نجابت گفت : در شش ماه ابتداي سال جاري 250 مقاله از اعضاي هيئت علمي دانشكده پزشكي شيراز در مجلات معتبر داخلي و خارجي منتشر شده است.
گفتني است در اين آيين از 12 استاد بازنشسته دانشكده پزشكي در سال گذشته قدرداني شد و همچنين ياد مرحوم دكتر فرزاد عبدي نژاد و مرحوم دكتر منوچهر دبيري با حضور اعضاي خانواده آنها گرامي داشته شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7935s, 19q