شناسنامه نوزادان در بيمارستان صادر مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۰۴ - ۲۰:۱۰ - کد خبر: 22432
سلامت نیوز:رئيس اداره ثبت احوال آمل در حاشيه افتتاح نمايندگي ثبت احوال در بيمارستان امام علي‌(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بيان اينكه افتتاح دفاتر نمايندگي ثبت احوال تنها در شهرهاي بزرگ كشور در حال اجراست، يادآور شد: در اين طرح نوزادان به محض تولد شناسنامه دريافت مي‌كنند.
سيد علي هاشمي‌نسب با اشاره به اينكه با وجود اين دفتر ديگر نيازي به حضور والدين نوزادان در اداره ثبت احوال نيست، افزود: اين طرح براي نخستين بار در استان‌هاي شمالي در شهرستان آمل اجرايي شده است.
وي با اعلام اينكه براساس قانون اگر در بيمارستاني روزانه بيش از 20 نوزاد متولد شود مي‌توان در آن بيمارستان نمايندگي ثبت احوال داير كرد، يادآور شد: يك مامور از ثبت احوال آمل به صورت روزانه در اين بيمارستان مستقر خواهد بود.
هاشمي‌نسب با بيان اينكه بيمارستان امام علي (ع) شهرستان آمل در بخش نوزادان به صورت پايلوت مورد استفاده شهرهاي غرب استان قرار مي‌گيرد، اظهار داشت: اين بيمارستان از جمله چند بيمارستاني است كه روزانه در آن بيش از 20ولادت رخ مي‌دهد.
وي با اشاره به اينكه در شهرهاي محمودآباد و چمستان به دليل نبود زايشگاه اين بيمارستان مورد استفاده قرار مي‌گيرد، يادآور شد: اين نمايندگي به صورت مستقيم با خط ديتا به پايگاه اطلاعات جمعيتي كشور متصل است.
رئيس اداره ثبت احوال آمل با اعلام اينكه اطلاعات نوزادان در اين سيستم بايگاني مي‌شود، افزود: سند سجلي مكانيزه براي نوزادان در همين مكان صادر مي‌شود.
وي با بيان اينكه در بيمارستان امام علي(ع) پس از تأييد معاون حقوقي و سجلي اداره ثبت و احوال سجلي تحويل متقاضيان مي‌شود، گفت: متقاضيان از شهرهاي محمودآباد و چمستان نيز در صورت صلاحديد مي‌توانند از خدمات اين نمايندگي استفاده كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.68793s, 18q