در برخورد با تخلفات محیط‌زیستی با هیچ بخشی تعارف نداریم

۱۳۹۶/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۵ - کد خبر: 224327
در برخورد با تخلفات محیط‌زیستی با هیچ بخشی تعارف نداریم

سلامت نیوز:مدیر کل اداره محیط‌زیست تهران از تدوین برنامه جامع کنترل کیفی هوای تهران خبر داد و گفت: در برخورد با تخلفات زیست‌محیطی در تهران با هیچ بخشی تعارف نداریم.
کیومرث کلانتری، مدیرکل محیط‌زیست استان تهران در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره برنامه‌ریزی برای رفع آلودگی هوای تهران گفت: برنامه اصلی اداره محیط‌زیست استان تهران تدوین برنامه جامع کنترل کیفی هوای تهران است. بزرگترین مشکلی که در مسیر محیط‌زیست تهران وجود دارد، آلودگی و وارونگی هوا در 6 ماه دوم سال است که با سرد شدن و ایجاد پدیده‌های وارونگی همیشه با حجمی از آلاینده‌ها مواجه می‌شویم.
او ادامه داد: مقابله با این مسئله نیازمند تدوین برنامه جامعی است که نقش دستگاه‌های اجرایی را در راستای پیشگیری و کنترل آلاینده‌های هوا مشخص کند. آلودگی هوا یکی از معضلات کلان‌شهرهاست و ایجاب می‌کند همه دستگاه‌ها برای کاهش آن تلاش کنند. همچنین کاهش و رفع آلودگی هوا نیازمند مشارکت و همراهی مردم تهران نیز هست. مردم برای کنترل کیفیت هوای تهران باید به بخش‌های حاکمیتی کمک کنند.
کلانتری با اشاره به نقش شهرداری برای کنترل کیفی هوای تهران،‌ گفت: شهرداری نقش ارزنده‌ای در رابط با این موضوع دارد و امیدواریم با همدلی و همراهی که ایجاد شده، بتوانیم در سال جاری آلودگی هوای تهران را در حد قابل قبولی کنترل کنیم.
مدیرکل اداره محیط‌زیست تهران اصلاح کیفیت سوخت، مدیریت ترافیک، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌سازی مردم و افزایش استفاده از سوخت‌های پاک را مهم‌ترین عوامل کارآمد برای رسیدن به هوای پاک دانست.
او درباره تخلفات زیست‌محیطی در تهران گفت: برای برخورد با تخلفات زیست‌محیطی در تهران با هیچ بخشی تعارف نداریم. اداره محیط‌زیست تهران در این موضوع ضابط خاص قوه قضاییه است و قطعا هر تخلفی را در این زمینه پیگری و تحویل مقام قضایی خواهیم داد. همچنین یکی از وظایف اصلی این اداره پیشگیری و ممانعت است. البته در صورت مشاهده هر گونه تخلف قطعا موضوع از طریق دستگاه قضایی پیگیری خواهد شد.
مدیرکل اداره محیط‌زیست تهران تاکید کرد: حقوق محیط‌زیستی مربوط به همه زیستمندان و در راس آن انسان در همه نسل‌هاست. بنابراین امیدواریم همه بخش‌ها با این اداره برای حفظ و نگهداری از این مسئله با اداره محیط‌زیست همکاری کنند تا بتوانیم محیط‌زیستی در خور پایتخت و شهر تهران داشته باشیم.
کلانتری با بیان اینکه تلاش می‌کنیم از تخلفات احتمالی جلوگیری شود، گفت: اداره محیط‌زیست تهران به مردم برای همه امور اطلاع‌رسانی خواهد کرد؛ مردم حق دارند وضعیت محیط‌زیست خود را بدانند و ما واقعیت‌های محیط‌زیست تهران را به اطلاع آنها خواهیم رساند. همچنین تلاش می‌کنیم با همکاری رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی آموزش‌های لازم به مردم بدهیم و آگاهی‌ زیست‌محیطی آنها را افزایش دهیم.
او بر مشارکت مردم در رابطه با حل معضلات زیست‌محیطی تاکید کرد و گفت: مردم در حفظ یا تخریب محیط‌زیست نقش عمده‌ای دارند که آگاهی و مشارکت آنها نیز می‌تواند به رفع مشکلات زیست‌محیطی کمک بسیاری کند.
کلانتری افزود: اداره کل محیط‌زیست تهران به عنوان یک دستگاه حاکمیتی با توجه به ضوابط و مقررات موظف است به همه مسئولیت‌های خود عمل کند و از طریق رسانه‌ها به مردم گزارش دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.79804s, 18q