عکس/حمله مورچه ها به نوزادهای دو قلو رها شده در کنار سطل زباله بیمارستان/رییس بیمارستان:حمله مورچه ها صحت ندارد

۱۳۹۶/۰۶/۲۵ - ۱۶:۳۳ - کد خبر: 224465
عکس/حمله مورچه ها به نوزادهای دو قلو رها شده در کنار سطل زباله بیمارستان/رییس بیمارستان:حمله مورچه ها صحت ندارد

سلامت نیوز: نجمه بهاری مددکاراجتماعی موسسه خیریه مهر آفرین در شهر بندرعباس در خصوص ر‌ها شدن دو نوزاد (خواهر و برادر) در محوطه بیمارستان، می گوید: چندی پیش برای پیگیری کار‌های روزمره و جهت پذیرش مددجو (مادر معتاد) به بیمارستانی در بندرعباس مراجعه کردم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، وی می افزاید: در محوطه بیمارستان صدایی نگاه مرا به خود جلب کرد و وقتی دقت کردم متوجه شدم که صدا از کنار سطل زباله‌ای در محوطه بیمارستان می‌آید.

بهاری می افزاید: واقعا تاسف بار بود، دو نوزاد متولد شده (دختروپسر) با معصومیت تمام لای پتو در کارتن گوشه‌ای از پارکینگ عمومی و در کنار سطل زباله ر‌ها شده بودند. با همکاری پرستاران بیمارستان، نوزادان به سرعت به بخش منتقل شدند و اقدامات درمانی برای احیاء دو نوزاد آغاز شد. در ادامه مشخص شد که نوزادن متولد شده دو قلو هستند از بیمارستان دیگری به این بیمارستان منتقل شدند و حدود ۷ الی ۸ ساعت در کنار سطل زباله ر‌ها شده بودند.


وی با بیان اینکه "متاسفانه مورچه‌های اطرف زباله به مژه‌ها و ابرو‌های دو نوزاد صدمه زده بودند" می گوید: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مسئولان بیمارستان، محل تولد دو قلو‌ها مشخص شد که پدر و مادر نوزاد از قشر ضعیف نبودند و بنا به دلایل دیگری نوزادان خود را رها کرده بودند.

به گزارش سلامت نیوز بعد از انتشار این خبر در روز گذشته، صبح امروز اما رئیس بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس بندرعباس در گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا با اشاره به خبر منتشر شده در فضای مجازی نسبت به هجوم مورچه ها به نوزادان دو قلو در این شهرستان گفت: این خبر صحت نداشته و کودکان به هنگام پیدا شدن در سلامت کامل بودند.

دکتر غلامعباس مومنی بیان داشت: 25 مرداد ماه امسال حوالی ساعت 17 و 30 تا 18 یکی از همراهان بیمار در اورژانس این بیمارستان متوجه صدای گریه نوزاد از پارکینگ اورژانس می شود.
وی با بیان اینکه فاصله پارکینگ تا درب اورژانس 50 متر است و به دلیل همین فاصله کم، همراه متوجه صدای گریه نوزاد شده است افزود: وی پس از مراجعه به پارکینگ با کالسکه حمل نوزادی مواجه می شود که دو کودک در آن قرار داشتند.
مومنی بیان داشت: این فرد بلافاصله مسئولان اورژانس را در جریان گذاشته و کودکان به اورژانس منتقل و توسط پزشک اورژانس معاینه می شوند و پس از آن با توجه به مساعد بودن حالشان در بخش اطفال تا روشن شدن ماجرا بستری می شوند.
این مقام مسئول اظهار داشت: این کودکان بسیار تمیز و به همراه وسایل مورد نیاز در پارکینگ این بیمارستان گذاشته شده بودند و هیچ گونه مشکلی نداشته اند.
دکتر مومنی تصریح کرد: با توجه به پیدا شدن این کودکان در پارکینگ بیمارستان تامین اجتماعی، مراتب به نیروی انتظامی و مسئولان قضایی اطلاع داده شده و پس از صدور گواهی سلامت برای کودکان از سوی پزشکان متخصص و با دستور دادستانی در پنجم شهریورماه جاری در صحت و سلامت کامل تحویل بهزیستی شدند.
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس ضمن واکنش نسبت به انتشار خبری دروغین که موجب تشویش و ناراحتی اذهان عمومی شده است گفت: از رها شدن کودکان بسیار ناراحت شدیم اما انتشار اخبار کذب و دروغ در این خصوص از جمله هجوم مورچه ها به کودکان که موجب التهاب و ناراحتی در جامعه شده را به شدت محکوم کرده و از مجاری قانونی پیگیری خواهیم کرد.
بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس در بندرعباس با ظرفیت اسمی 300 تختخواب که هم اکنون 225 تخت آن فعال است، دارای تمام بخش های عمومی و تخصصی است.
روز شنبه 25 شهریورماه خبری در فضای مجازی هرمزگان و برخی سایت های خبری مبنی بر هجوم مورچه ها به نوزادان دوقلویی که در کنار سطل زباله یکی از بیمارستان های بندرعباس رها شده بودند، منتشر شد که موجی از ناراحتی و التهاب را در میان مردم در پی داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.02147s, 18q