پرستاران آموزش دیده می توانند به تسریع کاهش عوارض درمان واریس با لیزر کمک کنند

۱۳۸۹/۱۰/۰۵ - ۱۱:۲۴ - کد خبر: 22456
 به گزارش سلامت نیوز شهرام اخلاق پور در گفت وگو با پایگاه نظام پرستاری اظهار کرد: در درمان غیرجراحی عروق واریسی و با استفاده از قابلیت ها و کاربرد لیزر، درمان بدون نیاز به بیهوشی و ایجاد شکاف به صورت سرپایی انجام می شود.


وی ادامه داد: این افراد باید تا مدتی از بانداژ پا استفاده کنند و از آب داغ برای شست و شوی پا و سونا پرهیز کنند همچنین دردهای خفیف پس از درمان با مصرف مسکن تخفیف می یابد و پرستار می تواند همه این نکات را به بیمار آموزش دهد.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه پرستار اتاق عمل می تواند پیش از ترخیص نکات ضروری را به بیمار متذکر شود، افزود: به طور مثال درد ناشی از لیزردرمانی برای عروق واریسی به علت تشکیل ترومبوز (لخته) و انسداد است که با جذب آن برطرف می شود.

اخلاق پور گفت: گاهی بیماران از ایجاد خونمردگی زیرجلدی(اکیموز) پس از لیزرتراپی و باز شدن بانداژ پا وحشت می کنند که غالباً پرستاران با بیان اینکه این خونمردگی به علت واکنش لیزر با دیواره رگ و سوراخ شدگی است نگرانی بیمار را تخفیف می دهند.

وی یادآور شد: از دیگر نگرانی های بیمارانی که عروق واریسی آنان به کمک لیزر درمان شده، درشت و برجسته شدن عروق است که در این باره هم پرستار آشنا به اصول مراقبتی درمان با لیزر می تواند با این توضیح که برجستگی به علت ترومبوز (لخته شدگی) است و به مرور جذب می شود آسودگی خاطر را برای بیمار سبب می شود.

وی تأکید کرد: آشنایی پرستاران با اصول اولیه و عوارض احتمالی و گذرای درمان با لیزر در کاهش میزان نگرانی بیماران بسیار سودمند است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54181s, 18q