هواي «ناسالم» تهران، در وضعيت هشدار

۱۳۸۹/۱۰/۰۵ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 22462
مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا مي‌گويد وقتي گفته مي‌شود هواي تهران ناسالم است، يعني شاخص هواي بين 100تا200 ويا همان هشدار است، اما اطلاق شاخص كيفيت هشدار و يا اضطرار به هواي تهران به عهده كميته مواقع اضطرار است.

به گزارش خبرگزاري ايلنا به نقل از مهار، براساس اطلاعات رسيده از ايستگاه‌هاي سنجش آلودگي هواي شهرتهران بر ميزان غلظت آلاينده‌هاي ذرات كمتر ازده ميكرون و ذرات معلق كمتراز دو و نيم ميكرون نسبت به روز گذشته در همين ساعت افزوده و از ميزان غلطت آلاينده منواكسيد كربن كاسته شده است.

به اين ترتيب ميانگين غلظت آلاينده ذرات معلق كمترازدو و نيم ميكرون فراتر از حد مجازبوده و شاخص كيفيت هوا هم‌اكنون در شرايط ناسالم است.

با توجه به گزارش سازمان هواشناسي مبني بر آسماني صاف و درپاره‌اي نقاط همراه با غبارصبحگاهي انتظار مي‌رود شاخص كيفيت تا ساعات ظهر درشرايط ناسالم بافي بماند.
به گزارش خبرنگار ايلنا،يوسف رشيدي مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا در مورد شاخص كيفيت هوا گفت: در واقع هواي ناسالم همان هوا در وضعيت هشدار است.

او توضيح داد: هنگامي كه هوا ناسالم است، شاخص هواي بين 100 تا 200 است كه اين نشان دهنده هواي در وضعيت هشدار است، شاخص 200 تا 300 هم شرايط اضطرار را نشان مي‌دهد وشاخص هواي 300 به بالاتر، هوا بحراني است.

رشيدي تاكيد كرد:اطلاق شاخص كيفيت هشدار و يا اضطرار به هواي تهران به عهده كميته مواقع اضطرار است، ولي در واقع در حال هواي ناسالم تهران در وضعيت هشدار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.25733s, 18q