مرگبارترین سوانح تله‌ کابین در جهان

۱۳۹۶/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۷ - کد خبر: 224664
مرگبارترین سوانح تله‌ کابین در جهان

سلامت نیوز: اگرچه تله‌کابین‌ها بر فراز چشم‌اندازها و مناظر چشمگیر و زیبا، جزو جاذبه‌های مهم گردشگری هستند اما فقدان یا نقض اقدامات ایمنی برای استفاده از این وسیله حمل و نقل ممکن است به حوادث مرگبار منجر شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از یورونیوز در مطلبی کوتاه در این خصوص به مرگبارترین حوادث تله‌کابین در جهان اشاره کرده که به شرح زیر است:

اتریش - کپرون
مرگبارترین سانحه تله کابین تا به امروز مربوط به سانحه کپرون در اتریش است. در یازدهم نوامبر سال ۲۰۰۰ میلادی بر اثر آتش‌سوزی در یک تونل، ۱۵۵ نفر از سرنشینان یک تله کابین جان باختند.

فرانسه - سن اتین-ان-دولو
یکم جولای ۱۹۹۹ شماری از کارگران که برای نظافت رصدخانه بین المللی با تله کابین به ارتفاعات ناحیه سن اتین-ان-دواو در جنوب شرقی فرانسه می‌رفتند از ارتفاع ۸۰ متری به درون دره پرت شدند و همگی جان باختند. این تله کابین خصوصی و متعلق به شرکتی فرانسوی-آلمانی بود که مسئولیت حمل و نقل تجهیزات و پرسنل را به رصدخانه بر عهده داشت.

ایتالیا - کاوالزه
سوم فوریه ۱۹۹۸، یک فروند هواپیمای نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا با کابل‌های تله کابین کاوالزه واقع در شمال ایتالیا برخورد کرد. در این سانحه ۲۰ نفر از ارتفاع ۸۰ متری سقوط کردند و همگی جان باختند.

سانحه سنگاپور
در بیست و نهم ژانویه سال ۱۹۸۳، یک جرثقیل بزرگ صنعتی هنگام عبور از زیر تله کابین شهر سنگاپور با کابل‌های آن برخورد کرد. در این سانحه دو کابین از ارتفاع ۵۵ متری به درون دریا سقوط کردند و در نتیجه آن هفت نفر کشته شدند.

کالیفرنیا - اسکو ولی
در پی طوفان در پانزدهم آوریل سال ۱۹۷۸، یکی از کابل‌های تله کابین در شهر اسکو ولی در ایالت کالیفرنا پاره شد. در این سانحه، چهار نفر کشته و سی و یک نفر زخمی شدند.

ایتالیا - کاوالزه
تله کابین کاوالزه برای نخستین بار در نهم مارس سال ۱۹۷۶ حادثه ساز بود. تاب خوردن کابل‌های تله کابین روی یکدیگر باعث سقوط و مرگ ۴۳ نفر شد. بیشتر قربانیان کودک و نوجوان بودند. در هنگام بروز سانحه، سیستم امنیتی اضطراری خاموش بود.

فرانسه - مون دور
در واپسین روزهای سال ۱۹۶۵، تله کابین مون دور واقع در مرکز فرانسه ۵۰ اسکی باز را به قله کوه سانسی حمل می‌کرد. پیش از رسیدن به قله و بر اثر قطع ناگهانی برق، سرنشینان تله کابین به جلو پرتاب شدند. ۱۷ نفر از کابین‌ها به بیرون سقوط کردند و در این حادثه هفت نفر کشته شدند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.15803s, 18q