راهکاری جدید برای درمان سینوزیت

۱۳۸۹/۱۰/۰۵ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 22468
راهکاری جدید برای درمان سینوزیت
به گزارش سلامت نیوز دكتر امير آب‌آب‌زاده  اظهار كرد: در بيماري سينوزيت منافذ سينوسي بيني فرد مبتلا دچار ورم و التهاب مي‌شوند كه معمولا بر اثر عفونت‌هاي ناشي از سرماخوردگي ايجاد مي‌شود و فرد مبتلا به سينوزيت كه بر اثر عفونت ايجاد شده، درد، تب و مشكلات ديگري را تجربه مي‌كند.

وي افزود: بر اثر بيماري سينوزيت به دليل التهاب و تورم ايجاد شده در منافذ سينوسي، منفذ تخليه سينوسي دچار انسداد مي‌شود كه در روش‌ درماني آندوسكوپي و با بيهوش‌ كردن بيمار، منافذ مسدود شده را باز مي‌كنند.

آب‌آب‌زاده تصريح كرد: براي درمان سينوزيت مي‌توان از ليزر سرد يا ليزر كم ‌توان استفاده كرد. ليزر سرد داراي اثر ضد درد و ضد التهاب و تورم است كه هم‌ اكنون از اين نوع ليزر در رشته فيزيوتراپي بسيار استفاده مي‌شود، ولي استفاده از ليزر سرد براي درمان سينوزيت هنوز رايج نشده است.

وي خاطرنشان كرد: ليزر سرد داراي طول‌ موج 600 تا 1000 هرتز است و امواج قرمز و مادون قرمز را شامل مي‌شود. از طول‌ موج قرمز براي موارد درماني در سطح پوست استفاده مي‌شود و طول‌ موج مادون قرمز براي نواحي عميق‌تر تا حدود پنج سانتي‌متر، مفيد است.

اين متخصص گوش، حلق و بيني در گفت‌و‌گو با خ ايسنا ، اظهار كرد: در اين روش نور ليزر به درون بيني و به منفذ دريچه مينوس كه در منطقه فوقاني بيني قرار دارد، تابانده مي‌شود. نور قرمز روي بيني و نور مادون ‌قرمز روي سينوس‌ها تابانده مي‌شود و اين كار حدود سه تا پنج جلسه و هر بار براي چند دقيقه انجام مي‌شود و پس از آن سينوزيت درمان مي‌شود.

آب‌آب‌زاده گفت: مننژيت، كوري و سردردهاي شديد از عوارض بيماري سينوزيت است كه با استفاده از روش درماني ليزر مي‌توان از بروز اين عوارض در بيمار پيشگيري كرد. همچنين استفاده از روش درماني ليزر سرد موجب كاهش زمان درمان سينوزيت مي‌شود و بدون نياز به انجام عمل جراحي سينوزيت قابل درمان خواهد بود.

وي در پايان افزود: درحال حاضر امكان درمان سينوزيت با استفاده از ليزر تنها در اهواز فراهم است و لازم است استفاده از اين روش درماني در ديگر شهرهاي كشور هم گسترش يابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5185s, 18q