دریاچه آزادی خشک نشود! + عکس

۱۳۹۶/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۵ - کد خبر: 224712
دریاچه آزادی خشک نشود! + عکس

سلامت نیوز:به دلیل برداشت بیش از اندازه آب دریاچه آزادی به شدت کاهش پیدا کرده و نه تنها می‌تواند به این دریاچه آسیب بزند بلکه تمرین ملی‌پوشان قایقرانی را نیز تحت تاثیر قرار داده‌ است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در چند روز اخیر دو پمپ بزرگ برداشت آب در دریاچه آزادی روشن بوده و برای آبیاری اراضی مجموعه از آب این دریاچه برداشت می‌کند و به دلیل یکی نبودن ورودی و خروجی،‌ آب دریاچه به شدت کاهش پیدا کرده و سطح آن پایین رفته‌ است.

با توجه به اینکه فصل تابستان را پشت‌سر می‌گذاریم و میزان تبخیر آب نیز بسیار زیاد بوده برداشت بی‌رویه این نگرانی را ایجاد کرده که دریاچه آزادی نتواند در پاییز و زمستان به سطح مطلوب خود بازگردد و این مجموعه بی‌نظیر ورزشی امسال و سال‌های آینده با مشکل مواجه شود.

البته مشکلات از همین روزها خودش را نشان داده و در اولین اتفاق تمرینات تیم ملی قایقرانی ایران با مشکل مواجه شده‌است. در این روزها به دلیل کاهش آب قایقران‌ها تنها چند لاین تمرین در اختیار دارند و با ادامه دار شدن برداشت بی‌رویه آب تعداد لاین‌ها کم خواهد شد و این احتمال وجود دارد که در ادامه قایقی نتواند در دریاچه آزادی به آب بزند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.77888s, 18q