روسيه 1.5ميليون معتاد دارد

۱۳۸۹/۱۰/۰۵ - ۱۳:۴۴ - کد خبر: 22478
به گزارش سلامت نیوز به نقل از  فارس، ويكتور ايوانف در ديدار با دبير كل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشورمان كه صبح امروز در وزارت كشور برگزار شد اظهار داشت: همكاري ايران و روسيه در زمينه مبارزه با مواد مخدر بر اساس موافقتنامه‌اي بين ايران و روسيه در سال 2005 آغاز شده است و همكاري اين دو كشور بسيار سازنده ادامه مي‌يابد.

وي افزود: از دلايلي كه امروز در ايران حضور دارم اين است كه كارايي همكار‌ي‌هاي بين‌المللي در حوزه مواد مخدر بسيار پايين آمده است به طوري كه عمليات نظامي كه طي دهمين سال در افغانستان اجرا شد نه تنها موجب كاهش توليد مواد مخدر نشد بلكه موجب افزايش اين پديده شوم شده است.

ايوانف با اشاره به توافقات اين جلسه افزود: گروه كاري بين دو كشور تحت رياست معاونان دو وزير تشكيل خواهد شد كه به صورت مرتب تشكيل جلسه داده و اطلاعات را تبادل كنند. همچنين توافق شد به صورت مرتب سالي دو بار، يكي در خاك روسيه و ديگري در خاك ايران ملاقات دو وزير صورت گيرد.

رئيس سرويس فدرال نظارت بر گردش غيرقانوني مواد مخدر روسيه خاطر نشان كرد: وضعيت مواد مخدر در روسيه بسيار پيچيده است به طوري كه طبق آمار 1.5 ميليون معتاد در روسيه وجود دارد به همين دليل استراتژي ملي مبارزه با مواد مخدر امسال در روسيه تدوين و تصويب شد.

وي افزود: تشديد اقدامات انتظامي در مبارزه با مواد مخدر، پيشگيري از گسترش مصرف و درمان معتادان و افزايش كارايي ابزارهاي بين‌المللي مبارزه با مواد مخدر 3 نكته اصلي اين استراتژي محسوب مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.79912s, 18q