40 درصد مبتلايان از ديابت خود بي اطلاعند

۱۳۸۹/۱۰/۰۵ - ۱۵:۵۳ - کد خبر: 22487
به گزارش سلامت نیوز از  ايسنا ، دکتر رامين حشمت، عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در نشست خبري سمينار اقتصاد ديابت كه براي اولين بار برگزار مي شود، گفت: اين سمينار در راستاي کنترل ديابت، تحليل هزينه هاي درمان و با ارائه راهکار کاهش هزينه ها با حضور متخصصان و صاحب نظران عرصه بهداشت و اقتصاد در جزيره کيش برگزار خواهد شد.

وي افزود: ديابت و عوارض آن از بيماري هاي پرهزينه ي عصر حاضر است که حدود 11 درصد افراد بزرگسال ايراني به آن دچار هستند که اين آمار در جنوب ايران و خليج فارس حدود 20 درصد است که 40 درصد اين افراد از بيماري خود بي اطلاعند.

اين فوق تخصص غدد اظهار داشت: تغيير در رژيم غذايي، مصرف غذاهاي پرکالري و عدم فعاليت بدني مناسب موجب شيوع هرچه بيشتر اين عارضه در جوامع شده است که معمولاٌ ديابت نوع 2 در مرحله اوليه تشخيص داده نمي شود و مشکلات جبران ناپذيري مانند عوارض چشمي، کليوي، قلبي، زخم پاي ديابتي را براي بيمار به همراه دارد که هر يک از اين عوارض به تنهايي سيستم زندگي بيماران را مختل کرده و تهديد جدي بر سلامت افراد محسوب مي شود.

دکتر حشمت اظهار داشت: جامعه بايد رويکرد اقتصادي مناسبي نسبت به اين بيماري داشته باشد و با شناسايي عوارض هزينه آن را برآورد کند تا بر اساس سياست هاي تدوين شده بتوان اين بيماري را کنترل و پيشگري کرد.

وي گفت: اين سمينار توسط پژوهشکده علوم غدد و متابوليسم دانشگاه علوم پزشکي تهران و با همکاري پرديس بين المللي کيش دانشگاه علوم پزشکي تهران، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکي، وزارت رفاه و تامين اجتماعي 14 و 15 دي ماه سال جاري در جزيره کيش برگزار مي شود.

اين فوق تخصص غدد با اشاره به مباحث مورد بررسي در اين سمينار گفت: ارائه روش نوين کنترل و پيشگيري ديابت، تحليل هزينه بيماري ديابت، رويکرد اقتصادي در بحث کيفيت زندگي بيماران ديابتي و سياست بيمه درماني براي کنترل هزينه ديابت از محورهاي اصلي اين سمينار است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.19178s, 18q