درخواست وديعه از بيماران اورژانسي هنگام مراجعه به مراكز درماني غيرقانوني است

۱۳۸۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۴ - کد خبر: 22490
به گزارش سلامت نیوز دكتر حسن امامي رضوي معاون درمان وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشكي با بيان اين مطلب گفت: اگر اين بيماران به يك مركز درماني مراجعه كنند و از آنان براي شروع درمان وديعه اي درخواست شود كه به بيمارستان بدهند، آن مركز درماني طبق قانون مرتكب تخلف شده و موظف است بيمار اورژانسي را بدون درخواست هيچ مبلغي پذيرش كند.
وي افزود: حال ممكن است مراكز درماني خصوصي نگران اين باشند كه آن بيمار در ادامه روند درماني نيز نتواند مبلغي به آنها بپردازد كه در اين صورت نيز قانونگذار پيش بيني هاي لازم را انجام داده است و براساس آن اين مركز درماني موظف است تا رساندن بيمار به وضعيت پايدار و مناسب براي ادامه درمان اقدامات لازم را انجام دهد و سپس به وسيله يك آمبولانس بيمار را به نزديكترين مركز درماني دولتي تحويل دهد.
امامي رضوي خاطر نشان كرد: مصوبه قانون برنامه چهارم توسعه كه در 5 سال اخير اجرايي شده تأكيد مي كند كه هزينه درمان بيماران در مراكز دولتي نيز از طريق بيمه شخص ثالث پرداخت شود. برطبق اين مصوبه  تمام بيماران تصادفي درهمه مراكز پذيرش مي شوند و هزينه شان در بيمارستان هاي دولتي به طور كامل پرداخت مي شود. درمورد بيماران
غير تصادفي كه هزينه اي براي پرداخت ندارند. نيز دولت بودجه اي گذاشته تا هزينه بيمارستانها از آن محل پرداخت شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60207s, 18q