تومورهای بدخیم دومین علت مرگ و میر در بعضی از مناطق کشور

۱۳۸۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۵ - کد خبر: 22491
به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب دا در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر مسعود شایسته آذر دبیر علمی سمینار دو روزه علایم و نشانه های تومورهای بدخیم که در این استان برگزار شد با بیان این مطلب، گفت: پیشرفت های بسیار، تحقیقات گسترده و پیشرفت امکانات جراحی باعث شد تا اکثر این ضایعات در صورت کشف در همان  اوایل شروع بیماری ها قابل کنترل و درمان باشند.
وی افزود: از جمله علل عدم توانایی در در مان های قاطع در اکثر موارد کشف تومور در مراحلی است که  دست اندازی های وسیع صورت پذیرفته باشد و حذف کامل ضایعه تومورال امکان پذیر نیست.
وی خاطر نشان کرد: به منظور یاد آوری مجدد، جلب توجه و ارایه روش های جدید تشخیص، سمینار دو روزه ای تحت عنوان علایم و نشانه های تومورهای بدخیم برنامه ریزی و برگزار شد و طی آن نشانه شناسی و علایم تومورهای بدخیم در حیطه های جراحی عمومی، ارتوپدی، زنان و زایمان، چشم پزشکی و اورولوژی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و در این میان از نظرات همکاران  محترم انکولوژیست وعلوم آزمایشگاهی نیز استفاده شد.
دبیر علمی همایش گفت: به صورت کلی هر تغییر در وضعیت های گوارشی، سیستم های اداری، سرفه های خشک متناوب، خون ریزی های بدون توجیه در خانم ها و وجود هر توده خصوصا بعد از چهل سالگی باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد و دردهای مداوم و شبانه، تب غیر قابل توجیه نیز از مواردی است که نیاز به بررسی دارد. البته در بعضی موارد معاینات مکرر جهت غربالگری توصیه می شود.
دکتر شایسته آذر خاطر نشان کرد: همه هدف و سعی ما بر این بوده است با اطلاع رسانی، یاد آوری مجدد و بیان شیوه های جدید تشخیصی جهت همکاران محترم پزشک و پیرا پزشک جهت توجه برای تشخیص سریعتر و به موقع ضایعات بد خیم برداشته تا بیماران زمانی مورد توجه، شناسایی و تشخیص قرار گیرند که ضایعات تومورال قابل درمان قطعی هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.53932s, 18q