مصرف ماهي‌ از راه‌هاي مهم پيشگيري از بيماري‌هاي روماتولوژي است

۱۳۸۹/۱۰/۰۶ - ۱۱:۴۰ - کد خبر: 22511
مصرف ماهي‌ از راه‌هاي مهم پيشگيري از بيماري‌هاي روماتولوژي است
به گزارش سلامت نیوز  محمدمهدي امام  اظهار داشت: بيماري‌هاي روماتولوژي با مفاصل و عناصر آن ارتباط دارد كه معمولاً علت مشخصي براي ابتلا به آنها وجود ندارد و در آنها سيستم ايمني بدن به برخي از بافت‌هاي خود حمله مي‌كند.

وي افزود: برخي از عوامل محيطي در ابتلا به اين بيماري‌ها مؤثرند كه از مهمترين آنها، عوامل محيطي و تغذيه است.

امام با بيان اينكه در زمان‌هاي گذشته رژيم‌هاي غذايي بسيار مناسبتر بوده است تصريح كرد: در گذشته برخي مواد غذايي مانند ماهي كه امروز كمتر به آن بها داده مي‌شود در سفره غذايي وجود داشت اما امروز كم مصرف كردن ماهي برخي بيماري‌هاي روماتيسمي را افزايش داده است.

وي با بيان اينكه آرتريدروماتوئيد شايع‌ترين بيماري روماتولوژي محسوب مي‌شود خاطرنشان كرد: از عوامل ديگر ابتلا به بيماري‌هاي روماتولوژي كمبود ويتامين دي است كه كمبود اين ويتامين با صنعتي‌شدن و چندشغله‌شدن مردم روز به روز بيشتر شده و در ابتلا به انواع سرطان‌ها، ام‌ اس، ديابت، آرتروز و آرتريدروماتوئيد تأثير دارد.

اين فوق تخصص روماتولوژي ادامه داد: براي جلوگيري از ابتلا به بيماري‌هاي روماتولوژي توصيه مي‌شود در رژيم غذايي از رنگ‌هاي مختلف سبزيجات و ميوه‌جات استفاده شود همچنين در صورت امكان حداقل سه بار در هفته ماهي به‌خصوص قزل‌آلا و آزاد كه سرشار امگا 3 هستند قرار گيرد.

وي در گفت‌وگو با  فارس گفت: داشتن وزن مناسب خطر ابتلا به آرتروز را نيز كاهش مي‌دهد كه البته به دليل كاهش چربي خطر ابتلا به بيماري‌هاي ديگر را نيز كم مي‌كند.

امام خاطرنشان كرد: بيماران مبتلا به بيماري‌هاي روماتيسمي بهتر است هر چه زودتر به پزشك مراجعه كند چرا كه مراجعه دير هنگام روند درمان را با مشكل مواجه مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.16972s, 18q