كشوري شدن راديو سلامت و آموزش زندگي سالم فردا از ضرغامي خواسته مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۰۶ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 22513
به گزارش سلامت نیوز  اميرحسين قاضي زاده افزود: مهمترين مطالبه نمايندگان مردم از رئيس صدا و سيما افزايش فرهنگ سازي براي ارتقاي سطح سلامت مردم است كه بايد در تمام فيلم‌ها، سريال‌ها و برنامه‌هاي رسانه ملي ساري و جاري باشد.

وي گفت: در زمان حاضر به نظر مي‌رسد حجم سرمايه‌گذاري براي آموزش سلامت و زندگي سالم به مردم و برنامه‌هاي مرتبط در اين زمينه كه به صورت مستقيم و به خصوص غير مستقيم شيوه زندگي سالم را به مردم بياموزد كم است و متناسب با نياز جامعه نيست.

وي ادامه داد: هنوز فرهنگ سازي رسانه ملي آن قدر اثرگذار نبوده است كه هر ايراني خود را ملزم به نيم ساعت ورزش در روز بداند، يا از مصرف مواد غذايي بي ارزش و كم فايده خودداري كند، آموزش‌هاي صدا و سيما بايد به اين سمت باشد كه مردم را به سمت زندگي كم استرس هدايت كند در حالي كه چنين عملكردي را فعلاً شاهد نيستيم.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌و‌گو با فارس  اضافه كرد: آموزش هاي صدا و سيما بايد به اين سمت باشد كه مردم را به زندگي در شهرهاي كوچك و حتي روستاها ترغيب كند در حالي كه برعكش شاهد ترويج زندگي‌هاي لوكس شهري هستيم و اثر اين نوع تبليغات روز به روز باعث ترافيك بيشتر و شلوغ تر شدن تهران و كلانشهرها شده است.

وي ادامه داد: بسياري از بيماري‌ها نيز بيماريهاي رفتاري هستند كه با آموزش درست به مردم مي‌توان از بروز بخش مهمي از آنها پيشگيري كرد به خصوص بيماريهاي اعتياد، استعمال سيگار و بيماريهاي رفتاري ديگر از اين جمله هستند، حتي بسياري از بيماريهاي جسمي مانند سرطان نيز با آموزش درست به مردم قابل پيشگيري هستند.

قاضي زاده گفت: اين موارد از جمله محورهاي مورد بحث با رئيس رسانه ملي است كه فردا در مجلس مطرح مي‌شود، از ديگر موارد نيز درخواست كشوري شدن راديو سلامت است كه قبلاً نيز طي نامه‌اي اين موضوع را با آقاي ضرغامي مطرح كرده بوديم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.08508s, 18q