پوشش بیمه برای داروی بیماران کبدی

۱۳۸۹/۱۰/۰۶ - ۱۲:۴۱ - کد خبر: 22515
به گزارش سلامت نیوز محمود توكلي در گفت وگو با  ايسنا، افزود: داروي پگافرون از تكثير ويروس هپاتيت‌ C در بدن جلوگيري مي‌كند و با تحت پوشش بيمه قرار گرفتن آن، بيماران ماهيانه براي هر 4 عدد آمپول بايد 100 هزار تومان بپردازند اين در حاليست كه پيش از اين، آنان براي تهيه اين دارو در هرماه 330 هزار تومان پرداخت مي‌كردند.

وي با اشاره به قطع شدن بودجه انجمن حمايت از بيماران كبدي از شش سال گذشته گفت: طي مذاكرات انجام شده قرار شد كه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور از خرداد ماه، بودجه‌اي را براي انجمن حمايت از بيماران كبدي اختصاص دهد اما تاكنون اين قول عملي نشده است و ما همچنان در حال پيگيري و مذاكره با مسوولان اين معاونت هستيم چرا كه انجمن بدهي‌هاي زيادي به بيمارستان‌ها، آزمايشگاه‌ها و داروخانه‌ها دارد كه بايد هرچه سريعتر پرداخت كند.


دبير انجمن حمايت از بيماران كبدي افزود: بيماران چشم انتظار كمك سازمان برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي هستند تا بتوانند دوره درمان خود را كامل كنند چرا كه قطع ناگهاني دارو باعث تكثير بيشتر ويروس و گسترش بيماري در بدن مي‌شود و وظيفه ما جلوگيري از شيوع اين بيماري در خانواده‌هاي بيماران و جامعه است.

توكلي افزود: در شش ماه اخير مكاتباتي را با وزارت بهداشت به منظور فراهم كردن شرايط براي تحت پوشش بيمه قرار گرفتن بعضي از داروهاي مورد نياز بيماران صعب‌العلاج كبدي انجام داده‌ايم و اميدواريم در آينده نزديك به نتيجه برسد.

وي با بيان اينكه حدود 3 درصد از مردم ايران مبتلا به هپاتيت B و C هستند،‌ گفت: ميزان مبتلايان به هپاتيت B‌ در ايران بيشتر است بنابراين افراد بايد به بهداشت فردي توجه كرده و به مراكز دندانپزشكي كه اصول بهداشتي را رعايت مي‌كنند، مراجعه و در مكانهاي غير بهداشتي حجامت نكنند.

دبير انجمن حمايت از بيماران كبدي درباره ميزان تعامل بيمارستانها با مركز حمايت از بيماران كبدي اظهار كرد: اين مراكز درماني در زمينه پذيرش بيماران با ما همكاري مي‌كنند اما بيمار بايد هزينه‌هاي درماني خود را به طور كامل بپردازد كه اين وضعيت، موجب ايجاد مشكلاتي براي بيماران شده است. از سوي ديگر انجمن به دليل در اختيار نداشتن امكانات كافي در سال‌هاي اخير نتوانسته‌است پاسخگوي خواسته‌هاي بيماران باشد و در صورت تداوم اين شرايط امكان دارد كه نتواند به ميزان كنوني نيز خدمت رساني كند.


توكلي در پايان در زمينه فعاليتهاي انجمن حمايت از بيماران كبدي براي ترويج پيشگيري از اين بيماري گفت: با انتشار مجله تلاش مي‌كنيم اعضاي انجمن را در جريان آخرين يافته‌هاي بيماريهاي كبدي قرار دهيم. علاوه بر آن هزينه‌هاي ويزيت و آزمايش در اين انجمن رايگان است و اميدواريم در آينده با حمايت دولت، مردم و خيرين با راه اندازي يك مركز تخصصي كه رييس جمهور دستور آن را داده است، كمك بزرگي به بيماران و خانواده‌هاي آنان كنيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
روحی یوسف
سلام من یک بیمار کبدی هستم با هماهنگی قبلی برای دریافت نامه جهت تخفیف فیبرو اسکن دکتر علویان به انجمن مراجعه کردم متآسفانه برخورد خیلی زشتی با بنده داشتند نامه هم به بنده ندادند
1.25492s, 19q