رژيم‌هاي غذايي بدون نشاسته باعث ريزش موها مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۰۷ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 22571
رژيم‌هاي غذايي بدون نشاسته باعث ريزش موها مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز دکتر احمدرضا درستي عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با  ايسنا واحد علوم پزشکي ايران با بيان اين که مواد نشاسته‌اي اصلي‌ترين گروه غذايي هستند که کليه افراد بايستي حتما در رژيم غذايي روزانه از آن استفاده کنند، گفت: مواد نشاسته‌اي مانند نان، برنج، ماکاروني، جو، سيب زميني، مقدار کمي پروتئين دارند ولي غني از نشاسته و مواد انرژي زا، فيبر و برخي از ويتامين‌ها و مواد معدني هستند.

وي افزود: برخي افراد با نخوردن موادي مانند برنج دچار ريزش مو مي‌شوند که اين ريزش مو به خاطر کمبود ويتامين‌ها و مواد معدني است که در نان و غلات وجود دارد.

دکتر درستي با تاکيد براين که کليه افراد بايستي به طور روزانه مقداري مواد نشاسته مصرف کنند، گفت: حداقل مقدار مورد نياز مصرف روزانه اين مواد 5 تا 11 سهم (واحد) است که بسته به نياز افراد اين مقدار متفاوت است.

اين متخصص تغذيه افزود: در افرادي که نمي‌خواهند وزنشان تغيير کند و فعاليت چنداني هم ندارند، مصرف 5 سهم از اين مواد کفايت مي‌کند که بايد صبح دو قسمت نان، ظهر 5 تا 6 قاشق غذاخوري برنج و شب نيز 2 برش نان (برش کوچک به اندازه يک کف دست) مصرف کنند.

دکتر درستي در مورد مقدار مصرف مواد غذايي ديگر گفت: افراد بايد روزانه 3 تا 5 واحد سبزيجات (هر واحد به اندازه يک بشقاب کوچک)، 2 تا 4 واحد از ميوه‌ها و 3 تکه گوشت و 3 واحد لبنيات مصرف کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.81297s, 19q