آسم و آلرژي تحت تأثير عوامل محيطي تشديد مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۰۸ - ۱۰:۴۸ - کد خبر: 22594
به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب دا ،دكتر نجمي رئيس اداره آسم و آلرژي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: آسم از جمله بيماري‌هاي شايعي است كه براي تمامي گروه‌هاي سني از شيرخوارگي تا كهولت، مشكلات زيادي را ايجاد كرده و اين بيماري در ميان گروه‌هاي سني مختلف، به خصوص كودكان افزايش چشمگيري داشته است.
وي افزود: فرزنداني كه والدين آنها مبتلا به بيماري آسم و يا سابقه فاميلي آلرژي‌هاي فصلي و اگزما را داشته باشند براي گرفتن آسم مستعدتر هستند.
دكتر نجمي بهترين راه كاهش علائم آسم و آلرژي را شناسايي مواد حساسيت‌زا دانست و گفت: پيشگيري از مواد حساسيت‌زا و مواردي همچون گرد و غبار، آلودگي هوا و مصرف گروهي از مواد غذايي، بهترين راه براي جلوگيري از بروز حملات آسم است.
به گفته وي، افزايش تعداد تنفس، خس خس سينه، گرفتگي سينه، سرفه و توليد خلط از علايم بيماري آسم است.  
رئيس اداره آسم و آلرژي وزارت بهداشت با اشاره به اين كه داروهاي ضدآسم گوناگون است و براي استفاده از هركدام بايد كار كرد آن را شناخت، تصريح كرد: بسياري از افراد مبتلا به آسم داروها را خودسرانه و بدون نظارت پزشك استفاده مي‌كنند كه اين امر باعث حاد شدن اين بيماري در افراد مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: استعمال داروهاي ضد آسم از طريق استنشاق به نظر خيلي ساده است اما در حقيقت اين چنين نيست اگر در مصرف اين نوع دارو اشتباهي صورت گيرد در خيلي از موارد حاد و خطرناك شدن بيماري را در پي خواهد داشت به همين منظور تعليم دادن در زمينه اين كه داروهاي آسمي را بشناسند و طريقه درست مصرف كردن دارو را بدانند در بهبودي اين بيماران مؤثر است و همچنين موفقيت درمان آسم رابطه مستقيم با پذيرش دارو و عمل صحيح به توصيه‌هاي پزشك را دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11642s, 19q