آلودگي هوا، آسم و آلرژي را تشديد مي‌كند

۱۳۸۹/۱۰/۰۸ - ۲۳:۲۳ - کد خبر: 22626

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا دكتر نجمي، آسم را از جمله بيماري‌هاي شايعي دانست كه براي تمام گروه‌هاي سني از شيرخوارگي تا كهولت، مشكلات زيادي را ايجاد مي‌كند و گفت: اين بيماري در ميان گروه‌هاي سني مختلف به ويژه كودكان افزايش چشمگيري داشته است.

وي افزود: فرزنداني كه والدين آنها مبتلا به بيماري آسم و يا سابقه فاميلي آلرژي‌هاي فصلي و اگزما را داشته باشند براي ابتلا به آسم مستعدتر هستند.

دكتر نجمي بهترين راه كاهش علائم آسم و آلرژي را شناسايي مواد حساسيت‌زا عنوان كرد و گفت: پيشگيري از مواد حساسيت‌زا و مواردي مانند گرد و غبار، آلودگي هوا و مصرف گروهي از مواد غذايي، بهترين راه براي جلوگيري از بروز حملات آسم است.

بنا براعلام وب‌دا، وي، افزايش تعداد تنفس، خس خس و گرفتگي سينه، سرفه و توليد خلط را از علايم بيماري آسم دانست و با اشار به داروهاي گوناگون ضد آسم، ادامه داد: براي استفاده از هر يك از اين داروها بايد كار كرد آن را شناخت. بسياري از افراد مبتلا به آسم داروها را خودسرانه و بدون نظارت پزشك استفاده مي‌كنند كه اين امر باعث حاد شدن اين بيماري در افراد مي‌شود.

رييس اداره آسم و آلرژي وزارت بهداشت گفت: استعمال داروهاي ضد آسم از طريق استنشاق به نظر خيلي ساده است، اما در حقيقت اين چنين نيست. اگر در مصرف اين نوع دارو اشتباهي صورت گيرد در بسياري از موارد حاد و خطرناك شدن بيماري را در پي خواهد داشت. به اين ترتيب آموزش به مبتلايان به اين بيماري براي چگونگي مصرف دارو، در بهبودي آنها موثر است. همچنين موفقيت درمان آسم ارتباط مستقيم با پذيرش دارو و عمل كردن به توصيه‌هاي پزشك دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.61978s, 18q