تصفيه کردن خون کمکي به بهبود وضع معتادان شيشه نمي‌کند

۱۳۸۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 22637
تصفيه کردن خون کمکي به بهبود وضع معتادان شيشه نمي‌کند
به گزارش سلامت نیوز مهندس حسين دژکام، دبير جمعيت احياي انساني و کنگره 60 درخصوص ارتباط جنايات اخير و مصرف شيشه توسط جوانان و نوجوانان اعلام کرد: افراد مصرف‌کننده شيشه و کراک، خطر آن را هم‌اکنون احساس نمي‌کنند و حتي از آن براي لاغري استفاده مي‌کنند يا مشاهده شده که زن‌ها و مردهاي جوان مشترکا از اين مواد استفاده مي‌کنند که اين اقدام موجب افزايش جرم و جنايت‌ها شده است.

 وي با اشاره به يکي از مخرب‌ترين مواد مخدر غيردارويي اظهار داشت: «شيشه وحشتناک‌ترين ماده‌اي است که توسط جوانان مورد استفاده قرار مي‌گيرد، و حتي مي‌توان گفت که ساير مواد اعتيادآور، اهميت خود را در برابر اين ماده از دست داده‌اند.

وي توضيح داد: «مصرف شيشه دوپامين را که يک ناقل عصبي است و در مدار پاداش کار مي‌کند و زماني که از اين مواد محرک استفاده مي شود، مقدار دوپامين از حد معمول بيشر مي شود و انرژي مضاعفي در فرد ايجاد مي‌گردد که اين انرژي 11 برابر افراد ديگر است و فرد در آستانه توهم مخربي قرار مي‌گيرد.

دبير انجمن احياي انساني در ادامه بيان کرد: «در پرتوي اين توهم پدري به دختر سه ساله‌اش تجاوز مي‌کند يا در اثر مصرف اين ماده سر پدري با اره بريده مي‌شود. وي با هشدار نسبت به مصرف اين ماده مخدر بيان کرد: «تخريب شيشه به مراتب بيشتر از مواد ديگر است و آنقدر نرم و سفت پيشروي مي‌کند که ذره، ذره فرد به اين ماده معتاد مي‌شود و البته وسيله مصرف آن خيلي راحت است.مهندس دژکام در خصوص سنيني که استفاده بيشتري دارند،گفت: « گروه سني 14 سالگي تا 30 سال خطرسازترين گروه سني را شامل مي شود که مي توان گفت استفاده از اين مواد محرک در اين دورهاسيب زا و مشکل‌آفرين است..»

وي در مورد تاثير بيوشيمي ماده مخدر شيشه اظهار داشت: «اين ماده بيشتر تاثير بيوشيميايي را مي‌تواند داشته باشد يعني يک سري مواد در قسمت مغز ما وجود دارد که تعيين‌کننده حالت‌هاي خلق و خوي ماهستند و موجب بروز حالت‌هاي روحي‌رواني مختلفي در فرد بروز ميشود.

مهندس دژکام با اشاره به تاثير اين ماده بر لاغري افراد اظهار داشت: «افراد مصرف‌کننده شيشه، غذا نمي‌خورند و فقط مايعات مصرف مي‌کنند، کم‌اشتها مي‌شوند و ممکن است حتي تا 3 روز بخوابند و اين تغييرات زيستي مي‌تواند موجب لاغر شدن فرد شود.

وي در مورد تصفيه کردن خون توضيح داد: «تصفيه خون که برخي از موسسات ترک اعتياد انجام مي‌دهند هيچ اثري ندارد و موفقيت‌آميز نيست زيرا يک زماني اعتقاد بر اين بود که اعتياد يک مسموميت است، اما مسموميت يعني زماني که سم وارد بدن و جريان خون شده باشد ولي مواد مخدر سم نيستند و حتي بيشتر آنها در پزشکي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

وي در ادامه تصريح کرد: «شيشه درمان دارويي ندارد و تنها با گروه درماني و رفتاردرماني مي‌شود اين بيماري را درمان کرد که البته درمان شيشه طولاني‌مدت است.

وي در ادامه گفت: «شيشه را مي‌توان با استفاده از ترياک يا شربت ترياک در دوز پايين و برنامه‌ريزي شده و با پروتکل‌هاي خاص، درمان کرد.دبير جمعيت احياي انساني با اشاره به توليد داخلي شيشه خاطر نشان کرد: «مواد اوليه شيشه از قرص‌هاي زائد است که مي‌توان به راحتي در لابراتورهايي که در ايران به وفور وجود دارد اين ماده را توليد و صادر کرد.»

مهندس دژکام در پايان بيان کرد: «استفاده از شيشه بيشترين تاثير را روي ساختار فيزيولوژي، جسمي و رواني مي گذارد و تمام ساختار فرد را دچار اختلال مي‌کند.
منبع : سلامت ایران
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.3772s, 18q