اقدامات پيشگيرانه در خانه قلب سالم شيراز در كشور بي نظير است

۱۳۸۹/۱۰/۰۹ - ۲۲:۵۴ - کد خبر: 22649
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز دكتر محمد هادي ايمانيه در بازديد از خانه قلب سالم شيراز با بيان اين مطلب ، اظهار داشت: تفاوت خانه قلب با ساير مراكز در توجه بيشتر اين مركز به پيشگيري و آموزش در زمينه بيماريهاي قلب است. وي گفت : خانه قلب غربالگري و ارايه آموزش هاي لازم در زمينه بيماريهاي قلب را بصورت رايگان به عموم مردم ارايه مي كند.
دكتر ايمانيه افزود : توجه به پيشگيري از بروز بيماريها از اهميت زيادي برخوردار است و در همين راستا فعاليتهاي مختلفي به منظور پيشگيري از بروز بيماريهايي كه قابل پيش بيني هستند در حال انجام است كه غربالگري هاي ديابت از جمله آنهاست. وي اظهار داشت : علاوه بر توجه به آموزش و پيشگيري ، دانشگاه علوم پزشكي شيراز در زمينه گسترش امكانات درماني نيز فعال است.
دكتر ايمانيه گفت : در آينده اي نزديك كلنگ احداث بيمارستاني در شرق شيراز به زمين زده مي شود. وي افزود : اين بيمارستان با 240 تخت بستري با مشاركت نيك انديشان عرصه سلامت احداث خواهد شد. وي با اشاره به اينكه با راه اندازي درمانگاه امام رضا (ع) در ميدان نمازي شيراز تنها بخشي از خدماتي كه در درمانگاه مطهري ارايه مي شد به اين مركز منتقل شده است ، اظهار داشت : دانشگاه پيشنهاد مي كند كه به منظور رفع مشكل ترافيك ميدان نمازي مسوولان شهرداري ، شوراي شهر ،‌دانشگاه و ساير ارگان هاي مرتبط در ميزگردي به مذاكره با يكديگر بپردازند.
رييس كل دادگستري استان فارس نيز در بازديد از خانه قلب شيراز گفت : ارتقاي آگاهي هاي مردم نسبت به سلامت جسم و روح و آموزش شيوه مناسب زندگي به آنها از وظيفه هاي دستگاههاي مختلف دولتي است.
سياوش پور افزود : خانه قلب شيراز سعي در افزايش آگاهي مردم در مورد سلامتشان دارد. وي اظهار داشت : قوه قضاييه نيز در حال انجام فعاليت مشابهي است كه براساس آن آگاهي هاي مردم را نسبت به مسايل قضايي بالا مي برد.
سياوش پور گفت : در همين راستا فعالان عرصه قضايي با برگزاري جلسه هايي به آموزش مردم در مورد شيوه تنظيم قراردادها و ساير آموزشهاي حقوقي ساده مي پردازند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.38172s, 19q