سومين همايش كارشناسان اسناد و مدارك پزشكي دانشگاههاي غرب كشور در خرم آباد

۱۳۸۹/۱۰/۰۹ - ۲۲:۵۵ - کد خبر: 22653
به گزارش سلامت نیوز به نقل از وبدا ،استان لرستان ، سومين همايش كارشناسان اسناد و مدارك دانشگاههاي علوم پزشكي غرب كشور با حضور بلوري مديريت سازمان اسناد و كتابخانه هاي ملي غرب كشور و تني چند از كارشناسان اسناد از استانهاي همدان ،كرمانشاه ، كردستان و لرستان يكشنبه 5 دي ماه 89 در سالن اجتماعات معاونت توسعه مديريت ومنابع دانشگاه علوم پزشكي لرستان برگزار شد.
در ابتدا اين همايش دكتر سيدعليرضا شاهرخي معاون توسعه مديريت و منابع دانشگاه ضمن عرض خير مقدم به مديريت سازمان اسناد غرب كشور و كارشناسان حاضر در همايش اظهار داشت: در دانشگاه علوم پزشكي لرستان مراحل قانوني جمع آوري و بررسي اسناد بايگاني شده شروع شده است و براي ديجيتالي كردن اين اسناد و مراكز بايگاني چاره انديشي هاي مطلوبي انجام شده كه هم اكنون در حال پيگيري آنها هستيم.
ايشان در ادامه افزود: باپيگيري بعمل آمده ، تبادل اطلاعات و تعامل خوبي كه بين دانشگاه و سازمان اسناد هست كه مي توانيم به توفيقات زيادي دست پيدا كنيم.
در ادامه همايش دكتر سعيد رحيمي مدير توسعه سازماني و منابع انساني دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت سازمان با تمام زواياي خود از هر جهت با اطلاعات ذي قيمت شما تصميمات مديران آينده را روشن خواهد كرد.
ايشان در ادامه اظهار داشت: با كارشناسي و جمع كردن سيستم كاغذي (بوروكراسي) هزينه ها را پايين و سرعت عمل را بالا مي بريم و راه خدمت بيشتر و رسيدن هرچه بهتر به دولت الكترونيك كه همان خدمات 24 ساعته است مي رسيم.
در ادامه اين همايش آقاي بلوري مديريت سازمان اسناد و كتابخانه هاي ملي غرب كشور ضمن قدرداني از دكتر شاهرخي به خاطر برگزاري اين نشست تخصصي و نحوه همكاري ايشان با سازمان اسناد اظهار داشت :پشتيباني مادي و معنوي از گرد آورندگان اسناد در دانشگاه علوم پزشكي كه خود ياوران اصلي جمع آوري اسناد مي باشند را لازم و ضروري دانسته و بيان داشتند:عكس ، نقشه ، فيلم ، اسلايد و يا اسناد ناگفته شفاهي كه در ذهن افراد مسن وجود دارد را بايد گرد آوري و مستند كرد  تا بتوان نظر محققين و پژوهشگران را در آينده نسبت به اسناد موجود و فعاليت هاي خود جلب كنيم.
ايشان در ادامه افزود:اهميت اسناد و انتقال آن به سازمان بايد مستمر باشد تا امحا و نابود نشوند و با الكترونيكي كردن مدارك و اسناد حفاظت بيشتري به عمل خواهد آمد.
در پايان كارشناسان اسناد از استان هاي غرب كشور با ارائه راهكارها به تبادل نظر پرداخته و از قسمت هاي مختلف بايگاني دانشگاه علوم پزشكي لرستان بازديد نمودند.
سپس آقاي محمد چراغي دبير سومين همايش كارشناسان اسناد و مدارك پزشكي دانشگاههاي علوم پزشكي غرب كشور بر پايه گزارشي اظهار داشت: طي سه ماه آخر سال 88 ، چهار تن و نيم اوراق و اسناد زائد و باطله سراسر دانشگاه علوم پزشكي لرستان با همكاري آقاي يوسف ميرزايي كارشناس اسناد  غرب كشور به مركز امحا و بازيافت استان اصفهان ارسال و نيز در سه ماهه اول سال 89 در 2 مرحله بالغ بر بيست تن اوراق زائد و باطله سراسر دانشگاه جمع آوري و با هماهنگي سازمان اسناد ملي غرب كشور جهت امحا به مركز فوق ارسال شده است.
 در ضمن با اين عمليات گسترده فضايي بالغ بر 80 متر مربع از بيمارستانهاي امام جعفر صادق (ع) و بيمارستان امام بروجرد(ره) جهت استفاده بهينه به فضاي فيزيكي بيمارستانهاي فوق اضافه گرديد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.60681s, 19q