سردرد های مربوط به چشم ازکجا می آیند؟

۱۳۸۹/۱۰/۱۰ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 22667

به گزارش سلامت نیوز ، محمد‌ جواد رستگار در گفت‌وگو با  فارس  در خصوص سردرد و بيماري‌هاي چشم اظهار داشت: سردرد مربوط به چشم معمولاً عصرها و بعد از كار‌هاي طولاني چشمي شروع مي‌شود، هنگامي كه چشم عيب انكساري داشته باشد كم‌كم‌ خسته مي‌شود و درد آن به دور چشم و ابرو و پيشاني و سرانجام به تمام سر منتشر مي‌شود.

وي گفت: با اتمام كار، به دور نگاه كردن و استراحت اين نوع از سردرد‌ها بهبودي كامل مي‌يابند و با رفع معايب انكساري چشم كه همان دوربيني، نزديك‌بيني و آستيگمات و پيري چشم هستند، برطرف مي‌شود. اين نوع از سردرد به ندرت با سرگيجه و تهوع همراه بوده كه بيشتر عصر و شب‌ها احساس مي‌شوند كه در بعضي از موارد با تاري ديد همراه است.

وي مهمترين علت سردرد چشمي را استفاده طولاني از چشم‌هاي تحت فشار كه احتياج به عينك دارند بيان كرد و افزود: در چشم‌هاي آستيگمات كه معمولاً نور از سطح قرنيه نمي‌تواند به طور يكنواخت وارد چشم شود، پديده پراكندگي نور چشم را خسته كرده و گيرنده‌هاي درد را تحريك مي‌كند؛ سردرد بر اثر عيب آستيگماتي بيشتر است.

اين متخصص و جراح چشم در دوربيني و نزديك‌بيني چشم عضلات مژگاني داخل كره چشم بيش از اندازه يا خيلي كمتر به طور نامنظم تحت فشار قرار مي‌گيرند و تا انجام تطابق كه همان واضح شدن تصوير اجسام از نزديك است صورت مي‌گيرد، در اين وضعيت عصب پاراسماتيگم كه در اين ناحيه قرار گرفته تحريك شده و از آنجايي كه اعصاب گيرنده درد،در اين قسمت تحريك مي‌شوند اين تحريكات به مغز منتقل شده و انعكاس آن به صورت سردرد و چشم‌درد كه همراه با فشار است، ايجاد مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66981s, 19q