هتل‌هاي زائران ايراني عتبات عاليات بر اساس 40 نكته بهداشتي ارزيابي شدند

۱۳۸۹/۱۰/۱۰ - ۱۱:۲۶ - کد خبر: 22670

به گزارش سلامت نیوز علي حيدري اظهار داشت: در هر ماه 6 كارشناس بهداشت مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال‌احمر شامل 4 كارشناس بهداشت محيط و 2 كارشناس تغذيه طي بازديد از هتل‌هاي محل اقامت زائران ايراني عتبات عاليات در شهرهاي كربلا و نجف، اين هتل‌ها را بر اساس 40 نكته بهداشتي كه وزارت بهداشت جمهوري اسلامي ايران تعيين كرده است ارزيابي مي‌كنند.

وي افزود: اين هتل‌ها بر اساس امتيازات كسب‌شده در بازديدها رده‌بندي مي‌شوند و نتايج به سازمان حج و زيارت جمهوري اسلامي ايران و شركت شمسا كه مجري سفرهاي زيارتي ايرانيان به كشور عراق است، ابلاغ مي‌شود تا آنها در خصوص اصلاح مشكل هتل‌هايي كه نكات بهداشتي را رعايت نكرده‌اند اقدام كنند.

معاون عتبات عاليات مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال‌احمر بيان كرد: نظارت و بازديد بر روي هتل‌هاي شهر كاظمين نيز وجود دارد اما تعداد اين هتل‌ها اندك است و مدت زمان اقامت زائران ايراني در كاظمين نيز كمتر از يك روز است.

به گزارش توانا، بر اساس گزارش‌هاي كارشناسان بهداشت مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال‌احمر در آذر ماه امسال در شهر نجف اشرف 3 هتل الساير، الناصر و مضيف الحسن و قصرآيه رتبه‌هاي نخست تا سوم و در شهر كربلاي ‌معلي هتل‌هاي جرش1، سفيرالوائلي و جرش رتبه‌هاي نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20578s, 19q