زنان پوکی استخوان را جدی بگیرند

۱۳۸۹/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 22698
زنان پوکی استخوان را جدی بگیرند
به گزارش سلامت نیوز وي با بيان اينكه كمبود اكسيدانها در بدن باعث قرار گرفتن آن در معرض ابتلا به سرطانهايي مانند گوارش، ريه و غدد مي‌شود، گفت: مقدار زيادي از ويتامين‌هاي مورد نياز بدن محلول در چربي هستند كه در صورت مصرف نكردن آنها فرد دچار بيماريهاي مزمن مي‌شود و كمبود ويتامين در بدن به ضعف عمومي و بي‌حالي مي‌انجامد اين در حاليست كه لبنيات داراي كلسيم، منيزيم و فسفر است.

خسرونيا درباره مكملهاي حاوي آنتي اكسيدان گفت: با توجه به اهميت آنتي اكسيدان براي بدن، مكمل‌هايي از خارج از كشور وارد مي‌شود كه هزينه بر است اين در حاليست كه افراد با مصرف روزانه يك ليوان شير مي‌توانند نيازهاي بدن خود را به اين ماده تامين كنند.

وي درباره مصرف شير كم چرب و پرچرب در گروه‌هاي سني مختلف اظهار كرد: بهتر است افراد چاق شير كم چرب و جوانان حدود 25 سال و فعال شير پرچرب بنوشند.

مصرف روزانه يك ليوان شير براي پيشگيري از ابتلا به پوكي استخوان در زنان ضروريست

رييس جامعه پزشكان متخصص داخلي درباره راه‌هاي پيشگيري از ابتلا به پوكي استخوان توصيه كرد: زنان بايد روزانه يك ليوان شير مصرف كنند ولي برخي از آنان نه تنها شير بلكه ساير مواد لبني را نيز استفاده نمي‌كنند و به جاي لبنيات، نوشابه‌ها و غذاهاي فوري را در برنامه غذايي خود قرار مي‌دهند كه اثرات سوء زيادي براي بدن دارد.

خسرونيا در پايان گفت: زنان به علت اختلالات هورموني پس از يائسگي بيشتر دچار پوكي استخوان مي‌شوند كه ناشي از مصرف نكردن مواد غذايي به اندازه كافي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.08453s, 18q