تلفن گویای ترك سیگار

۱۳۸۹/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 22700

غلامرضا حیدری در گفتگو با  ایرنا افزود: راه اندازی این تلفن گویای ترك سیگار در ایران، سومین نمونه در جهان، پس از انگلستان و برزیل است.

این پزشك اپیدمیولوژی اضافه كرد: خط تلفنی گویای ترك سیگار با شماره تماس 3-27122050 بر اساس تجربه سال 84 مبنی بر راه اندازی شماره تلفن ترك سیگار در مشاوره با پزشك، راه اندازی شده است.

به گفته وی، شهروندان شهرستانی نیز می توانند با گرفتن كد 021 از خدمات این خط تلفنی استفاده كنند.

رییس مركز تحقیقات پیشگیری و كنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی ادامه داد: در تجربه پیشین، امكان ارائه خدمت 24 ساعته پزشك وجود نداشت و ارتباط گیری مخاطب به دلیل اشغال بودن تلفن گاه با مشكل روبرو می شد.

حیدری تصریح كرد اكنون، با راه اندازی نرم افزار هوشمند تلفن گویای ترك سیگار، فرد بر اساس نیاز خود با كدگذاری و عددگذاری تلفنی می تواند در شاخه های مختلف حركت كند و اطلاعاتی را در زمینه ترك سیگار كسب كند.

این پزشك اپیدمیولوژی خاطرنشان كرد نرم افزار هوشمند تلفن گویای ترك سیگار بر اساس پاسخ های فرد به پرسش ها و ارزیابی نیاز وی، توصیه هایی را بطور اختصاصی و براساس وابستگی فرد به نیكوتین، ارائه می كند.

حیدری افزود: فرد می تواند برنامه ریزی ها را یادداشت كند و پس از آن نیز با استفاده از جدول اصلی به شاخه های دیگر برود. بطور مثال اطلاعاتی را در رابطه با مصرف قلیان و راه های درمانی دارویی و غیردارویی ترك سیگار كسب كند.

وی یادآور شد: تلفن گویایی ترك سیگار ، 24 ساعته و در تمام طول هفته بصورت لحظه ای، آماده پاسخگویی به پرسش ها در زمینه ترك سیگار است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.25595s, 19q