جدول/سهم دولت از فروش سیگار چقدر است؟

۱۳۹۶/۰۷/۲۵ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 227405
جدول/سهم دولت از فروش سیگار چقدر است؟

سلامت نیوز: براساس آمار منتشر شده در پنج ماهه ابتدایی سال جاری دولت از مالیات بر فروش سیگار بالغ بر 180 میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، دریافت مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم یکی از محل‌های کسب درآمد دولت به شمار می‌رود و در این بین مالیات بر فروش سیگار یکی از منابع مالیات غیرمستقیم دولت محسوب می‌شود.

براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی دولت از محل دریافت مالیات بر فروش سیگار در ۵ ماهه نخست سال ۹۶، بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان درآمد داشته است. لازم به ذکر است که از مالیات برفروش سیگار در سال ۹۶ باید بالغ بر ۴۶۰ میلیارد تومان درآمد کسب شود که در پنج ماهه نخست سال بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان بوده که براساس پیش بینی‌ها ۲ میلیارد تومان آن هنوز وصول نشده است.

براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، مالیات بر فروش سیگار در پنج ماهه نخست سال حدود ۰.۵ درصد از مجموع مالیات‌های غیرمستقیم دولت را تشکیل داده و این رقم در سال ۹۵ حدود ۰.۴ درصد بوده است.

گفتنی است مجموع رقم مصوب درآمد‌های دولت از محل مالیات‌های غیرمستقیم در سال جاری، باید ۵۹ هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان باشد و که در پنج ماهه ابتدایی سال با توجه به رقم مصوب باید ۲۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان کسب شود که درحال حاضر حدود ۱۷ هزار و ۴۰ میلیارد تومان از این رقم وصول شده است.


سهم دولت از فروش سیگار چقدر است؟ +جدول
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.44831s, 18q