دختر 6 ساله‌ای که در کنار پدرش رفتگری می‌کند!

۱۳۹۶/۰۷/۲۵ - ۱۵:۴۶ - کد خبر: 227518
دختر 6 ساله‌ای که در کنار پدرش رفتگری می‌کند!

سلامت نیوز: طی چند روز اخیر عکسی در فضای مجازی منتشر شده که دختر 6ساله یکی از رفتگران شهرداری دهدشت به همراه پدرش در حال جمع کردن زباله است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، عکسی از یک دختر 6 ساله که همراه پدر رفتگرش، مشغول جمع آوری زباله ها بود در فضای مجازی منتشر شد که این صحنه اگر چه دردناک بود اما زیبایی خاصی داشت. اینکه دختری در میدان اصلی شهر در کنار مدرسه ابتدایی، جلوی چشم صدها رهگذر کمک پدرش آشغال جمع کند، تحسین برانگیز و در عین حال ناراحت کننده است.

محمد عادلی، این رفتگر شهرداری دهدشت افزود: 30 سال سن دارم و در روستای قرقانه در کنار روستای سمغان از توابع شهرستان کهگیلویه در اتاقی زندگی می‌کنم که این اتاق هم اتاق خواب، هم آشپزخانه و هم اتاق پذیرایی‌ام است. دو فرزند دارم، یکی همین دخترم هست که 6 ساله و پیش دبستانی است و یکی هم پسری یک سال و چهار ماه سن دارد و خود مبتلا به بیماری دیابت هستم که در شهرداری دهدشت مشغول رفتگری‌ام.

عادلی بیان کرد: روزانه باید هر صبح و بعداز ظهر انسولین مصرف کنم تا بتوانم سرکار بروم و نانی برای خانواده ام تهیه کنم، درآمدم که ماهی یک میلیون و 100هزار تومان است، مخارج زندگی ام را با این بیماری نمی دهد و نمی دانم این میزان را خرج خانه، زندگی و بچه هایم کنم یا خرج دارو درمان خودم. از لحاظ مالی با مشکل جدی مواجه هستم بطوریکه حتی توان خرید یک جفت کفش برای دخترم را ندارم و با توجه به اینکه خانواده پدرم نیز مشکل مالی دارند در برخی مواقع باید به آنها هم کمک کنم.


عادلی تصریح کرد: از مسئولان انتظار دارم به مشکلاتم رسیدگی کنند و کمکم کنند تا سرپناهی برای زندگی کردن داشته باشم و از این اتاق رهایی یابم.

وی در خصوص عکسی که از او و دخترش در فضای مجازی منتشر شده، عنوان کرد: دخترم به همراه مادرش از روستا به شهر آمدند که پسرم را به درمانگاه سلامت ببرند و سپس به دیدار من آمدند، به دخترم گفتم به همراه مامانت برو تا من کارم را انجام بدهم چون محیط کثیف است و مریض می شوی اما نپذیرفت که با مادرش برود و گفت دوست دارم پیش شما بمانم و کمکتان کنم.

این رفتگر شهرداری دهدشت اضافه کرد: دخترم که از بیماری من اطلاع داشت و برایم ناراحت شده بود، یک کیسه زباله برداشت و شروع به جمع آوری زباله ها کرد. مسئولان شهرداری دو هفته قبل حوزه کاری ام را تغییر دادند و از رفتگری و حوزه خدماتی و جمع آوری زباله به پارکبان و حوزه فضای سبز جابه جا شدم.

اسفندیار برخه، شهردار دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در این زمینه به خبرنگار ایسنا ضمن تایید بیماری این رفتگر شهرداری گفت: این کارگر شهرداری به بیماری دیابت مبتلاست و با توجه به اینکه تازه شهردار شدم اطلاعی از وضعیتش نداشتم. این کارگر قبلا بعنوان رفتگر اقدام به تمیز کردن کانالها و جمع اورری زباله‌ها می کرد که بخاطر بیماری اش جابه جا شده و هم اکنون بعنوان پارکبان در قسمت فضای سبز فعالیت می کند.

برخه در پاسخ به این سوال که چه کمکی به این کارگر می کنید؟ بیان کرد: در اولین فرصت از منزلش بازدید می کنیم و پس از بررسی وضعیتش هر چه از دستمان برآید برایش انجام می دهیم و به او کمک می کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.52791s, 18q