بحران آلودگی هوا در کالیفرنیا پس از آتش‌سوزی‌های اخیر

۱۳۹۶/۰۷/۲۵ - ۱۷:۰۱ - کد خبر: 227525
بحران آلودگی هوا در کالیفرنیا پس از آتش‌سوزی‌های اخیر

سلامت نیوز:کارشناسان سلامت در آمریکا هشدار دادند که آتش‌سوزی‌های جنگلی اخیر در کالیفرنیا منجر به بحران آلودگی هوا در این ایالت شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این کارشناسان می‌گویند که در حال حاضر کیفیت هوا در این منطقه وخیم‌تر و نامطلوب‌تر از هر زمان دیگری در گذشته است.

در این حادثه طبیعی که از یکشنبه شب هفته گذشته آغاز شد، منطقه وسیعی از نواحی شمالی این ایالت در آتش سوخت، دست‌کم ۳۵۰۰ ساختمان تخریب شد و حدود ۲۰ هزار نفر از ساکنان منطقه ناچار به تخلیه خانه‌های خود شدند.

گزارش‌های محلی حاکیست که این آتش‌سوزی‌ها دست‌کم ۴۰ کشته بر جای گذاشته و عده‌ای نیز همچنان ناپدید هستند.

به رغم تلاش‌های بی وقفه بیش از ۸۰۰۰ آتش نشان برای اطفای حریق تا عصر چهارشنبه هفته گذشته تنها ۱۰ درصد یا کمتر از آتش سوزی‌های اصلی مهار شدند.

با توجه به آتش سوزی‌های شدید و وسیع و دود غلیظ ناشی از آن، کیفیت هوا در این منطقه نامطلوب‌تر از هر زمان دیگری است و آلودگی هوا تا سطح بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

در برخی مناطق که آتش سوزی‌ها گسترده‌تر بوده سطح ذرات معلق به طور معمول از عدد ۲۰۰ گذشته که نشان دهنده شرایط هشدار است.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی مادر نیچر نت‌وورک، در این سطح از آلودگی نه تنها افراد بیمار، ضعیف و کم سن در معرض خطر جدی قرار دارند بلکه تنفس در فضای باز می‌تواند به هر فرد سالمی آسیب برساند.

سارا هندرسون، استاد بهداشت عمومی دانشگاه بریتیش کلمبیا در این باره تاکید کرد: موضوع اصلی این است که دود حاصل از آتش سوزی‌های جنگلی برای بدن مضر است.

متخصصان دانشگاه کالیفرنیا نیز هشدار داده‌اند: حجم آلودگی هوایی که بر اثر آتش سوزی‌های جنگلی در این ناحیه طی دو روز این منطقه را فرا گرفته برابر با حجم آلودگی هوای ناشی از تمام وسایل نقلیه‌ای است که در یک سال در این ایالت تولید می‌شود.

در مناطقی از سانفرانسیسکو شدت آلودگی هوا پس از این آتش‌سوزی‌ها به تعطیلی مدارس و تأخیر در پروازها منجر شده است. برخی کارشناسان هشدار می‌دهند که این حجم از آلودگی برابر با آلودگی هوای پکن – یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان – یا حتی بیشتر از آن است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54105s, 18q