تاكيد نمايندگان مجلس بر تبليغ مضرات سيگار در صدا و سيما بدون دريافت هزينه

۱۳۸۹/۱۰/۱۲ - ۱۲:۲۲ - کد خبر: 22765
به گزارش سلامت نیوز دكتر محمدرضا معدني ، با اشاره به جلسه فراكسيون مبارزه با دخانيات مجلس كه با حضور رييس مجلس، رييس و اعضاي فراكسيون مبارزه با دخانيات مجلس، معاون درمان وزير بهداشت، مديرعامل شركت دخانيات و رييس ستاد قاچاق كالا برگزار شد، گفت: در راستاي مصوبه شوراي شهر تهران مبني بر شهر عاري از دخانيات، مقرر شد با همكاري اداره كل سلامت شهرداري تهران، كلاس‌هاي آموزشي براي كاركنان و سلامت‌ ياران شهرداري از سوي جمعيت مبارزه با استعمال دخانيات برگزار شود.


وي گفت: اين كلاس‌هاي آموزشي توسط كارشناسان مجرب در شهرهاي مناطق مختلف تهران برگزار مي‌شود و سلامت‌ ياران آموزش‌هاي لازم براي چگونگي برخورد با سيگاري‌ها، اطلاع رساني از مضرات سيگار، بحث‌هاي اقتصادي استعمال دخانيات و ... را دريافت مي‌كنند.

معدني در گفت وگو با  ايسنا گفت: در جلسه روز سه‌شنبه فراكسيون مبارزه با دخانيات مجلس، دغدغه‌هاي نمايندگان مجلس درباره قاچاق مواد دخاني و مخدر مطرح و مقرر شد ستاد قاچاق كالا شدت بيشتري در اين زمينه و اجراي قانون جامع كنترل و مبارزه با دخانيات داشته باشد.

معدني به مباحث مطرح شده درباره درج تصاوير بهداشتي روي پاكت‌هاي سيگار در جلسه فراكسيون مبارزه با دخانيات مجلس اشاره كرد و گفت: در اين زمينه هرچند شركت دخانيات نسبت به افزايش قاچاق سيگار ابراز نگراني كرد اما فراكسيون مبارزه با دخانيات مجلس ضمن تقدير از عملكرد ستاد قاچاق كالا به عملياتي‌تر شدن اين موضوع تاكيد كرد و مقرر شد كارشناسي‌هاي مربوطه در زمينه قاچاق و تبليغات سيگار صورت گيرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.63319s, 18q