آلودگی هوا سالانه 9میلیون نفررا به کام مرگ می‌ کشاند

۱۳۹۶/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۵ - کد خبر: 227733
آلودگی هوا سالانه 9میلیون نفررا به کام مرگ می‌ کشاند

سلامت نیوز: نتایج یک مطالعه بزرگ نشان می دهد که سال گذشته آلودگی هوا، آلودگی آب و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی انسان ساز 9 میلیون نفر را به کام مرگ کشاند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از روزنامه دیلی میل، محققان آمریکایی در این مطالعه متوجه شدند که این سه نوع آلودگی مرگبار علت دست کم یک مرگ از هر شش مرگی است که در سراسر جهان اتفاق می افتد.
این مطالعه که در مجله Lancet منتشر شد، نشان داد که بزرگترین عامل این مرگ و میرها آلودگی هوا است بطوریکه 6.5 میلیون مرگ را به خود اختصاص داده است.
محققان دانشکده پزشکی ایکان در نیویورک که این مطالعه را انجام داده اند اکثر این مرگ و میرها را به دلیل ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی، سرطان ریه و بیماری مزمن انسدادی ریه ربط دادند.
پروفسور فیلیپ لندریگان که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت،آلودگی هوا را موضوعی بسیار بزرگتر از یک چالش زیست محیطی عنوان کرد و گفت: آودگی هوا یک تهدید عمیق و فراگیر است که بر بسیاری از جنبه های سلامت و رفاه انسان تاثیر می گذارد.
وی افزود: رسیدگی به این موضوع مستلزم توجه کامل رهبران بین المللی، جامعه مدنی، متخصصان بهداشت و افراد در سراسر جهان است.
وی خاطر نشان کرد، به رغم اثرات گسترده آلودگی هوا بر سلامت، اقتصاد و محیط زیست اما این موضوع در کمک های بین المللی و برنامه های بهداشت جهانی نادیده گرفته شده است و برخی از راهکارهای کنترل آلودگی هوا به شدت در معرض کمبود بودجه قرار گرفته اند.
وی تاکید کرد که هدف آنها بالا بردن آگاهی جهانی از اهمیت آلودگی است و بسیج اراده سیاسی لازم برای مقابله با آن است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.43737s, 19q