برنامه‌ريزي‌هاي ايران براي جذب توريست سلامت يمن

۱۳۸۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۶ - کد خبر: 22797
به گزارش سلامت نیوزحميد بقايي  اظهار داشت: گردشگران بسياري از يمن به منظور درمان به كشورهايي چون مصر، اردن و تركيه اعزام مي‌شوند كه ايران با امكانات پيشرفته‌اي كه در زمينه پزشكي دارد مي‌تواند اين گردشگران را جذب كند.

وي در ادامه افزود: طبق برنامه‌ريزي‌هايي كه انجام شده قرار است بخش خصوصي بيمارستاني را در يمن راه‌‌اندازي كند تا پزشكان ايراني بتوانند در يمن درآمد كسب كنند. از سوي ديگر اين پزشكان، بيماران خود را به منظور انجام درمان‌هاي پيشرفته‌تر به پزشكان و بيمارستان‌هاي ايراني معرفي و اعزام كنند.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ادامه داد: توريست‌هاي درماني يمن با ورود به ايران مي‌توانند تبليغات خوبي از ايران در يمن داشته باشند.

بقايي در گفت‌وگو با  به فارس يادآور شد: ايران در حال حاضر بيمارستاني را در يمن دارد كه تعطيل شده است و راه‌اندازي مجدد آن مي‌تواند كمتر از چند ماه انجام شود تا از اين ظرفيت براي جذب توريست سلامت استفاده كرد.

وي گفت: قرار شده است موضوع راه‌اندازي بيمارستان ايران در يمن را سفير ايران و وزير بهداشت يمن پيگيري كنند.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از ديگر موارد برنامه‌ريزي شده براي ارتباط با يمن را برقراري ارتباط منطقه آزاد عدن در يمن و مناطق آزاد چابهار و قشم در ايران عنوان كرد.

بقايي ادامه داد: قرار است يك سري بارانداز در منطقه عدن و دو منطقه آزاد ما ايجاد شود تا محصولاتي كه از عدن خارج مي‌شوند از ايران به آسياي مركزي صادر شوند.

وي در ادامه افزود: مقرر شده است براي اجرايي شدن اين موضوع با حضور مسئولان يمن در تهران، مذاكرات نهايي انجام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.15393s, 18q