دارو به تنهايي قادر به كاهش كلسترول خون نيست

۱۳۸۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۱۸ - کد خبر: 22812
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا با وجود پيشرفتهاي بزرگي كه در زمينه داروهاي ضد كلسترول خون به دست آمده پزشكان معتقدند كه نحوه نادرست زندگي مردم بزرگترين عامل افزايش كلسترول و حملات قلبي است.
وينسنت بوفالينوسخنگوي انجمن قلب آمريكا با انتقاد از مصرف بي رويه غذاهاي آماده و پرچربي گفت:ما بايد روش زندگي كردن را تغيير دهيم.
افزايش كلسترول خون احتمال تنگي سرخرگها را بيشتر مي كند و سكته قلبي و مغزي را افزايش مي دهد.
اغلب افرادي كه كلسترول بالا دارند از بيماري چاقي هم رنج مي برند و اگر تنها با استفاده از داروهاي ضد كلسترول بخواهند كلسترول خون خود را كاهش دهند باز هم از گزند بيماريهاي فشار خون، بيماري قند و آرتروز مفصلي مصون نيستند.
آليس ليكتن استين رئيس مركز تحقيقاتي قلب و تغذيه در دانشگاه تافت از ايالت ماساچوست گفت: جاي تاسف است كه بسياري فكر مي كنند كاهش كلسترول خون از طريق دارو كافي است. عوامل متعدد ديگري مانند چاقي در كلسترول خون موثرند كه استفاده از داروهاي ضد كلسترول تاثيري در آنها ندارد.
در حال حاضر سطح بالاي كلسترول با حمله قلبي رابطه اي مستقيم دارد. سكته قلبي اولين عامل مرگ و مير در آمريكا و بسياري از كشورهاي جهان است. روزانه دو هزار و 300 نفر در آمريكا در اثر حمله قلبي جان خود را از دست مي دهند.
كلسترول ماده اي ضروري براي بدن انسان است كه براي ساختن بسياري از هورمونهاي بدن و ويتامين دي به كار مي رود. بدن انسان مي تواند عمده كلسترول مورد نيازش را بسازد. حدود يك سوم كلسترول بايد به بدن برسد اما اين كلسترول بايد عمدتا از طريق كلسترول خوب وارد بدن شود. كلسترول خوب را مي توان در غذاهايي كه اسيدهاي چرب غير اشباع شده دارند پيدا كرد. ماهي يكي از منابع مهم كلسترول خوب است.
بر اساس گزارش انجمن قلب آمريكا فعاليت ورزشي به مدت حداقل 30 دقيقه در روز مي تواند احتمال بيماريهاي قلبي را به شدت كاهش دهد. از طرف ديگر ورزش كردن به كاهش وزن هم كمك مي كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.06147s, 18q