نظام حاكميت باليني تا آخر سال در بيمارستان‌هاي دولتي اجرا مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 22816
به گزارش سلاتم نیوز حسن امامي رضوي ، افزود: مهمترين برنامه وزارت بهداشت در حوزه درمان تا آخر امسال اجراي كامل نظام استقرار حاكميت باليني است كه به تدريج در حال اجراست و پيشرفت بسيار خوبي هم داشته است و اميدواريم تا آخر امسال در تمام بيمارستانهاي دولتي و به ويژه اورژانس‌هاي بيمارستاني اين برنامه ملي اجرا شود.

معاون وزير بهداشت در گفت‌و‌گو با  فارس ادامه داد: هدف اصلي اجراي اين برنامه ارتقاي كيفيت خدمات درماني در بيمارستانهاي دولتي به منظور افزايش رضامندي مردم و بيماران از خدمات درماني مراكز دولتي است.

وي گفت: پايش مناسب شاخص‌هاي تعيين شده در اين برنامه اجرا مي‌شود و بعد از آن نتابج اجراي اين برنامه به اطلاع عموم مي‌رسد.

امامي رضوي افزود: همه مسائل مرتبط با ارائه خدمات درماني به مردم در اين شاخص‌ها در نظر گرفته شده كه شامل شاخص‌هاي استاندارد نيروي انساني، تجهيزات پزشكي، اصلاح زير ساختها و فيزيك بيمارستان و نيز اصلاح روند مديريتي و پذيرش بيماران است.

وي در پاسخ به اين پرسش كه براي اصلاح كيفيت خدمات درماني در بيمارستان‌هاي دولتي چقدر بودجه اختصاص داده شده است گفت: اين كار نياز به بودجه ندارد و بيشتر با اصلاح فرآيندهاي اداري و مديريتي انجام مي‌شود اما اگر در جاهايي به خصوص اورژانس‌ها نياز به اصلاح ساختار فيزيكي باشد نيز رديف‌هاي اعتباري آن وجود دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.55449s, 18q