ارتقاي آگاهي جوانان در كاهش گرايش به سمت اعتياد موثر است

۱۳۸۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۲۳ - کد خبر: 22820
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، يدالله خالدي صبح امروز در نشست شوراي مبارزه با مواد مخدر اين شهرستان اظهار داشت: امروز گرايش به اعتياد و سوء مصرف مواد مخدر به عنوان يك معضل اجتماعي خانمانسوز در سراسر جهان، جوامع بشري را با مشكلات بسياري مواجه كرده است.
وي افزود: امروزه وضعيت در زمينه مواد مخدر پيچيده‌تر شده و اين امر بيانگر اين واقعيت تلخ است كه موضوع مواد مخدر موضوعي پيچيده و ابزاري در دست دشمنان و قدرت‌هاي بزرگ است.
خالدي گرايش روزافزون جوانان از سمت مصرف سنتي مواد مخدر به سمت مواد صنعتي را از ديگر معضلات جامعه بشري دانست و گفت: نبايد مواد مخدر را محدود به ترياك بدانيم چرا كه امروز سوداگران مرگ با قرص‌هاي روانگردان و مواد خطرناكي چون كراك و شيشه سعي مي‌كنند جوانان ما را به مرحله نيستي و نابودي بكشانند.
سرپرست فرمانداري لردگان تصريح كرد: دشمن از طريق مواد مخدر تلاش دارد جوانان را از تأثيرگذاري، معنويت و معرفت باز دارد و روحيه نخوت، بي‌حالي و بي‌حوصلگي را در جامعه ترويج دهد.
وي با تأكيد بر اينكه مواد مخدر منشأ بسياري از جرايم و اتفاقات ناهنجار در جامعه است، گفت: با نگاه به جامعه آماري زندانيان به خوبيب متوجه مي‌شويم كه بخش بسياري از جرايم مجرمان منشأ اعتياد دارد، به طوري كه مواد مخدر انسجام خانواده‌ها را از هم پاشيده است.
خالدي برنامه‌ريزي‌ براي برگزاري نمايشگاه‌ها و همايش‌هاي آموزشي براي ارتقاي سطح آگاهي مردم نسبت به مواد مخدر و مضرات آن در روستاها و شهرها را از مهم‌ترين راهكارهاي موثر در كاهش گرايش جوانان به سمت اعتياد برشمرد و گفت: باتوجه به ميزان اثرگذاري مواد مخدر به جوانان و نوجوانان در اين شهرستان بايد به هوش باشيم تا مبادا مواد افيوني جامعه را به تباهي و نابودي بكشاند.
وي خاطرنشان كرد: همچنين لازم است تا اجراي طرح‌هاي پيشگيري و فعاليت‌هاي گسترده‌اي در سطح مراكز دانشگاهي، پايگاه‌هاي بسيج، آموزشگاه‌ها و مدارس و توزيع و پخش بروشور در سطح جامعه به منظور ارتقاي آگاهي جوانان انجام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40941s, 18q