تصحیح /بیماری آ. ال.اس هنوز درمان ندارد

۱۳۸۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۰ - کد خبر: 22833
تصحیح /بیماری آ. ال.اس هنوز درمان ندارد
سلامت نیوز :شكوفه علایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، با بیان اینكه بیماری‌های آ ال اس جزء گروه بیماریهای عصب حركتی هستند كه متاسفانه بدون علت مشخصی در فرد بروز می‌كند.

وی با بیان اینكه علت این بیماری‌ هنوز در دنیا مشخص نیست افزود: در این بیماری‌ها سلولهای عصب حركتی از بین می‌رود كه از بین رفتن آنها ضعف عضلانی در پاها، دست‌ها و حلق ایجاد می‌شود.

علایی با بیان اینكه گفته می‌شود مواردی مانند رادیوتراپی می‌تواند این عارضه را منجر شود تصریح كرد: به دلیل اینكه نمی‌دانیم علت این بیماری چیست متأسفانه درمانی هم برای این عارضه وجود ندارد.

این نورولوژیست گفت: بیماران مبتلا به آ ال اس پس از 5 سال معمولاً به دلیل مشكلات تنفسی و درگیری عضلات حلق جان خود را از دست می‌دهند ادامه داد:‌ البته دارویی وجود دارد كه استفاده هم می‌شود اما این دارو بیشتر برای این است كه بیمار را بین 6 ماه تا یكسال بیشتر زنده نگه داریم و گر نه این دارو بیماری را ریشه‌كن نمی‌كند.

وی با اشاره به تشخیص این بیماری یادآور شد: علائمی مانند ضعف پا و دست، از بین رفتن عضلات، لاغر شدن، اختلال بلع و صحبت كردن و مشكل تنفسی از علایم این بیماری است. برای تشخیص این بیماری نیز نوار عصب گرفته م
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
yasaman
ba salam
in bimareeye dardnak ro daeeye man ke mesle pedar barayam bood dash.moteasefane ishoon digar nistand va in kheili gham angiz hast.kash darmani baraye in bimari peyda she
فریبا
پدر من بیش از 30 سال راننده کامیون بودند و الان حدود 2 ماهه که از پرش شدید ماهیچه های بازوی دست خود و بی حسی انگشتان دست خود شکایت می کرد. دکترها آن را به پرکاری تیروئید ربط دادند. در همین فاصله ایشان دندانهای خود را کشیده و دندان مصنوعی گذاشته و کم غذاتر و لاغرتر شدند. مصرف داروهای پرکاری تیروئید پرش عضلات را بسیار ضعیف کرد اگرچه یصورت خفیف هنوز دیده می شود. لیکن برای بی حسی انگشتان تاثیر چندان نداشت و خودشان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردند نوار ام. آر. آی نشان دهنده بیرون زدگی 2 دیسک گردن و باریک شدگی آن در چند نقطه دیگر گردن بود و نوارهای "ان.سی. وی" و "ای. ام.چی" نشان دهنده تحلیل عضلات بود و متخصص بدون دبدن نوار "ام. آر. آی" آن را بیماری " ای. آل.اس" تشخیص داد. اکنون ولوله ای در خانه ما به پاست و به کلی خودمان را باخته ایم. پدرم ظاهرا به حرفهای این دکتر اعتقادی ندارند و می گویند که تشخیص او اشتباه بوده است. ما می خواهیم هفته آینده او را به تهران ببریم. شما که تجربه دارید چه توصیه ایی دارید؟
2.85623s, 20q