تولد نوزادان ناقص‌الخلقه تا 3 نسل در عراق حاصل حقوق بشر انگليس است

۱۳۸۹/۱۰/۱۳ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 22845

سلامت نیوز : زهره الهيان در گفت‌وگو با فارس  با بيان اينكه نقض حقوق بشر در دولت انگليس مسئله‌اي جدي است و پرونده‌هاي متعددي را در اين زمينه مي‌توان بازگشايي كرد، اظهار داشت: نقض حقوق بشر در انگليس در جلسه كميته حقوق بشر مجلس رسيدگي شده است و گزارشاتي از سوي نمايندگان دستگاه ديپلماسي و وزارت امور خارجه مطرح و مباحث نقض حقوق بشر انگليس به بحث و بررسي گذاشته شد.

وي با بيان اينكه انگليس، حقوق بشر را در كشور خود و ديگر كشورها نقض مي‌كند، عنوان كرد: نقض حقوق بشر در انگليس در عرصه رسانه‌ها صحنه‌هاي رقت‌باري را به وجود آورده است؛ در اين زمينه صحنه‌هاي خشونت‌آميز پليس انگليس با دانشجويان، ضرب ‌و شتم و ايجاد رعب و وحشت در ميان دانشجوياني كه خواهان حق طبيعي خود هستند را مشاهده مي‌كنيم.

رئيس كميته حقوق بشر مجلس ادامه داد: خشونت عليه دانشجويان از جانب پليس، منجر به جنايات شديد، به كما رفتن و وضعيت بد جسماني دانشجويان شده است و صحنه‌هايي از برخورد و خشونت پليس انگليس عليه دانشجوي معلول، انعكاس گسترده‌اي در رسانه‌هاي جهان داشته است؛ اين در شرايطي است كه انگليس خود را مدعي حقوق بشر مي‌داند.

* اظهارات "سايمون گس " در قبال ايران براي فرافكني نقض حقوق بشر در انگليس بود

وي با تأكيد بر اينكه انگليس خود را مدعي حقوق بشر مي‌داند، گفت: انگليس به خود اجازه مي‌دهد تا گهگاه در امور داخلي و وضعيت حقوق بشر كشورمان دخالت كند كه مي‌توان به اظهارات "سايمون گس " سفير انگليس اشاره كرد كه براي فرافكني از وضعيت حقوق بشر داخلي انگليس با اظهارات خود قصد داشت توپ را به زمين ايران بيندازد و اظهارات غير منصفانه و غير حقوقي را در اين زمينه ارائه داد.

الهيان با اشاره به برخورد شديد دستگاه ديپلماسي در واكنش به اظهارات سفير انگليس در ايران عنوان كرد: وزير امور خارجه ايران، سفير انگليس را احضار كرد و از او در خصوص اين اظهارات نسنجيده همچنين در خصوص رفتار پليس انگليس با دانشجويان و برخوردها و خشونت‌ها عليه آنان توضيح خواست.

وي اظهارات "ديويد كامرون " نخست وزير انگليس نسبت به دانشجويان معترض انگليسي را تأسف‌بار خواند و تأكيد كرد: نخست وزير انگليس، پليس را به برخوردهاي شديد عليه دانشجويان تشويق كرده و با حمايت از آنها رفتار دانشجويان را وحشيانه اعلام مي‌كند.

* انتشار عكس دانشجويان معترض، آيينه‌ تمام‌نماي نقض حقوق‌بشر است

رئيس كميته حقوق بشر مجلس چنين مسائلي را تحريك‌كننده افكار عمومي دنيا دانست و تصريح كرد: پليس انگليس براي ايجاد رعب و وحشت در بين دانشجويان اين كشور، اقدام به انتشار عكس آنان در سطح رسانه‌ها كرده است تا دانشجويان جرأت نكنند در هيچ موقعيت ديگري عليه دولت انگليس اعتراض كنند؛ اين موضوع آيينه تمام‌نماي نقض حقوق‌بشر در اين كشور است.

وي اضافه كرد: وضعيت زندان‌ها و زنان در انگليس بحث مفصلي است؛ نقض گسترده حقوق كودكان، بهره‌كشي جنسي از آنان و به كار گرفتن افراد زير 18 سال در مراكز نظامي انگليس از جمله موضوعات متعدد و قابل طرح است.

* تولد نوزادان ناقص‌الخلقه تا 3 نسل در عراق حاصل حقوق بشر انگليس است

الهيان با اشاره به اينكه به جز نقض حقوق بشر كه در انگليس حاكم است، مي‌توانيم نقض حقوق بشر را در كشورهايي مانند عراق و افغانستان مشاهده كنيم، بيان كرد: شواهد و مستندات در عراق نشان مي‌دهد كه انگليس عليه مردم عراق، اورانيوم ضعيف‌شده به كار برده است.

وي ادامه داد: استفاده از سلاح‌هاي كشتار جمعي موجب افزايش آمار سرطان در عراق و تولد نوزادان ناقص‌الخلقه شده است كه نمونه‌هاي آن در عراق بسيار زياد است و تولد اين نوزادان تا 3 نسل ادامه دارد؛ به دليل ماندگاري اورانيوم ضعيف‌شده، عراقي‌ها تا 3 نسل از تبعات به‌كارگيري سلاح‌هاي كشتار جمعي آسيب مي‌بينند.

* قتل ديويد كلي به جرم افشاگري استفاده انگليس از سلاح‌هاي كشتارجمعي در عراق

رئيس كميته حقوق بشر مجلس، قتل ديويد كلي به دليل افشاگري عليه انگليس در استفاده از سلاح‌هاي كشتار جمعي در عراق را از پرونده‌هاي قابل بررسي دانست و افزود: رسانه‌ها بايد به قتل ديويد كلي بپردازند؛ ديويد كلي به عنوان بازرس ارشد تسليحات در عراق اعلام مي‌كند كه انگليس در به كار بردن سلاح‌هاي كشتار جمعي نقش داشته است؛ بعد از اين اظهارات جسد ديويد كلي در آكسفورد در نزديكي منزلش پيدا مي‌شود و به رغم اينكه رسانه‌هاي انگليس تلاش كردند اين قتل را خودكشي جلوه دهند اما مدارك و مستندات پزشكي قانوني نشان مي‌دهد اين فرد به قتل رسيده است.

* كشته‌شدن ميليون‌ها هموطن بنا به سياست اقتصادي انگليس از ياد مردم نمي‌رود

وي در ادامه خاطرنشان كرد:‌ نقض حقوق بشر در انگليس حقيقتي تاريخي و جدي است؛ اعمال سياست‌هاي اقتصادي انگليس در ايران از سال 1917 تا 1919موجب قحطي، گرسنگي و كشته شدن ميليون‌ها نفر از هموطنان شد كه اين امر موجب مي‌شود مردم اين خاطره تاريخي را از ياد نبرند.

الهيان اظهار داشت: خاطرات مردم از دولت انگليس بسيار تلخ است؛ در اين زمينه مطالبه مردم از ما كاهش روابط و قطع رابطه با انگليس است كه مجلس هم به شدت اين مسئله را دنبال مي‌كند؛ اين مسائل مطرح‌شده، تنها بخشي از حقايق نقض حقوق بشر در پشت صحنه انگليس است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54716s, 18q