بي‌توجهي به بهداشت موجب افزايش مشكلات اقتصادي جامعه مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۳ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 22846
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ، سيدعليرضا حسيني پيش از ظهر امروز در شوراي بهداشت شهرستان اظهار داشت: توجه و اهميت دادن به مباحث سلامت و پيشگيري از بيماري‌ها يك ضرورت است.
وي افزود: عدم توجه به بهداشت علاوه بر اينكه بايد مقدار زيادي از سرمايه كشور صرف توليد و واردات دارو شود قدرت و توان نيروي كاري كه درگير بيماري مي‌شود را نيز كاهش مي‌دهد.
فرماندار سربيشه از اعضاي شوراي سلامت به ويژه شهرداري، بازرگاني، آموزش و پرورش خواست تا توجه ويژه‌اي به آموزش بهداشت و سلامت عمومي داشته باشند.
حسيني اثرات بي‌توجهي به مسايل بهداشتي را غيرقابل جبران دانست و بر توجه به بهداشت دام با توجه به وجود بيماري‌هاي مشترك بين انسان و دام تأكيد كرد.
جمشيد مشايخي، رئيس شبكه بهداشت و درمان سربيشه نيز به شرح مصوبات قبلي شورا و پيگيري‌ها و اقدامات انجام شده از جمله پروژه احداث شبكه جمع‌آوري و تصفيه فاضلاب شهر سربيشه، مباحث فاضلاب و بهداشت دام و وضعيت كشتارگاه سربيشه پرداخت.
استقرار دو كانكس خدمات رفاهي به همراه سرويس بهداشتي و حل مشكلات بهداشتي رانندگان مستقر در ماهيرود توسط سازمان پايانه‌ها، آبرساني به بازارچه مرزي و افزايش دوره آبرساني سيار به روستاي زيدر توسط اداره آب فاضلاب روستايي، صدور پروانه بهداشتي كارخانه كنسرو و توليدات غيرگوشتي مود، رفع مشكلات مكان دفن زباله‌هاي بازارچه مرزي توسط سازمان بازارچه‌ها و معاينه بهداشتي و صدور كارت سلامت براي كارگران و پرسنل بازارچه مرزي از مصوبات اين جلسه بود
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.38905s, 18q