مددكاران اجتماعي در بحران‌ها، سوانح و بلاياي طبيعي نقش مؤثري دارند

۱۳۸۹/۱۰/۱۴ - ۱۱:۱۲ - کد خبر: 22867
به گزارش سلامت نیوزدكتر صمدي راد، رئيس كميته علمي سمپوزيوم نقش مددكاري اجتماعي در بلاياي طبيعي ، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: مددكار اجتماعي يك فرد آموزش ديده و متخصص است كه با استفاده از روش‌ها و تكنيك‌هايي كه آموزش ديده، وارد زندگي انسان‌هايي مي‌شود كه به هردليل اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و خانوادگي دچار مشكل بوده و نمي‌توانند مشكل خود را به تنهايي حل كنند يا منشاءمشكل خويش را تشخيص بدهند.
در واقع اين افراد مي‌توانند به ياري مددكار،مشكل خويش را شناخته و حل كنند.
وي افزود: مددكار اجتماعي به افراد نيازمند به خدمات اجتماعي كمك مي‌كند تا خود را بيابند، مشكل خويش را بشناسند و سپس راه حل آن را پيدا كنند.
دكتر صمدي راد ادامه داد: يك مددكار نقش مداخله كننده مستقيم در حوادث و بلاياي طبيعي را دارد و مشكلات را ريشه‌يابي كرده و راه‌حل‌هاي مناسب را به مددجو پيشنهاد مي‌كند.
وي با اشاره به اين كه از سال 1340 آموزشكده خدمات اجتماعي تشكيل شده است، تصريح كرد: مداخله در بحران‌ها و بلاياي طبيعي بيشتر، كار اجتماعي محور را مي‌طلبد و يك مددكار بايد داراي توانمندي‌هاي روحي خاصي باشد تا بتواند مشكلات و معضلاتي را كه در زندگي انسان‌ها مي‌بيند، تحمل كند.
رئيس كميته سمپوزيوم نقش مددكاري اجتماعي در بلاياي طبيعي با بيان اين كه نقش مددكار در جامعه بسيار پر رنگ است، خاطرنشان كرد: در زمان حوادث و سوانح طبيعي عده كثيري ممكن است بي‌خانمان شوند يا توان اداره زندگي خود را از دست بدهند، اعضاي خانواده‌هاي بسياري ممكن است فوت كنند و بازماندگان به خصوص كودكان خردسال و سالمندان دچار مصائب شديدي شوند و در اين شرايط، نياز به مداخلات مددكاري و ارائه خدمات اجتماعي بيش از پيش احساس مي‌شود.
به گفته وي مددكاران اجتماعي در مقاطع ليسانس يا كارشناسي ارشد تحصيل كرده‌اند و اخيراً يك دوره را براي دكتراي اين رشته در نظر گرفته‌اند.
گفتني است سمپوزيوم نقش مددكاري اجتماعي در بلاياي طبيعي در تاريخ 3 اسفند ماه در سالن امام جواد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي  برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.16327s, 18q