خانواده‌هاي بيماران خاص هزينه سرسام آور درمان را بر نمي‌تابند

۱۳۸۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۱ - کد خبر: 22877
به گزارش سلامت نیوز رضا رحماني در گفت‌وگو با  فارس در تبريز با اشاره به تذكر اخير خود و جمعي از نمايندگان مجلس به وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي خاطرنشان كرد: بيماران خاص با هزينه‌هاي سرسام‌آوري در كشور مواجه هستند كه تامين آن از عهده اكثر خانواده‌ها خارج است.
وي تصريح كرد: نمايندگان مجلس به كرات شاهد حضور اين نوع بيماران و بستگان آنها و گلايه شديد از وضع موجود هستند.
نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسكو در مجلس اضافه كرد: تعداد كثيري از نمايندگان مرتب از وزير بهداشت خواسته‌اند براي حل مشكل اين قشر آسيب ديده جامعه چاره‌انديشي كنند.
عضو ارشد كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با طرح اين سؤال از وزير بهداشت، با اين عنوان كه «آيا از خود سؤال كرده‌ايد كه اگر يك نفر خداي نكرده مبتلا به يكي از بيماري‌هاي خاص شود، هزينه‌هاي سرسام‌آور آن را كه بعضا به ميليون‌ها تومان در ماه مي‌رسد از كجا تأمين خواهد كرد»، اظهار داشت: ما بر همين اساس از وزارت بهداشت به جد خواستار رسيدگي به وضعيت بيماران خاص از حيث تأمين دارو هستيم.
رحماني در عين حال با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري كه فرموده‌اند، ما مي‌خواهيم اگر كسي در خانواده‌اي مريض شد، بيش از مريض‌داري، رنج ديگري نداشته باشد، گفت: وزارت بهداشت در اين راستا بايد به طور جد و به روش‌هاي ممكن رنج و محنت را براي بيماران و خانواده‌هاي آنها آسان كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73448s, 18q