انجام 336 جراحي باز قلب در دانشگاه علوم پزشكي زنجان

۱۳۸۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۴ - کد خبر: 22879
به گزارش سلامت نیوز  از فارس، رحيم سروري در جلسه بيماري‌هاي خاص استان، اظهار داشت: تشكيل مجمع بيماران خاص در مركز درماني شهيد بهشتي زنجان موجب توسعه خدمات درماني انجمن‌هاي فعال در اين بخش شده و رضايت بيماران را به دنبال دارد.
وي از حسن نظر استاندار زنجان به بيماران خاص ابراز خرسندي كرد و گفت: بيماران خاص با مشكلات زيادي از جمله مقوله درمان به دليل هزينه‌هاي زيادي كه به آنان متحمل مي‌شود، روبه‌رو هستند كه با تشكيل اين مجمع و تجهيز اين مركز به تجهيزات پزشكي مناسب براي اين بيماران مشكلات آنان كاهش مي‌بايد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه تا سال 1385 در زنجان اكولوژيستي وجود نداشت، افزود: در حال حاضر سه اكولوژيست در زنجان فعال بوده و خدمات مطلوبي را به بيماران ارائه مي‌كنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان زنجان تصريح كرد: به دليل ضرورت توجه به بيماران خاص ساز و كارهاي لازم انجام گرفته به طوري كه نخستين جراحي پيوند كليه نيز در زنجان انجام گرفته و برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي اين بيماران انجام شده است.
وي با بيان اينكه 336 جراحي باز قلب از طريق دانشگاه علوم پزشكي انجام شده است، يادآورشد: ميزان ضايعات اين نوع جراحي در زنجان از متوسط كشور پايين‌تر است.
سروري از وجود دو فوق تخصص جراحي قلب در زنجان خبرداد و افزود: خدمات درماني اين نوع بيماران نيز از طريق دانشگاه علوم پزشكي انجام مي‌شود.
در ادامه اين جلسه معاون پشتيباني دانشگاه علوم پزشكي استان زنجان با بيان اينكه 9 انجمن در عرصه بيماران خاص در زنجان فعال هستند، افزود: تجميع فعاليت اين انجمن‌ها و ساماندهي آن مي‌تواند گام مثبتي در راستاي خدمات رساني مطلوب به بيماران خاص باشد.
محمدباقر آيت‌اللهي متذكر شد: با تجميع خدمات درماني انجمن‌هاي فعال بيماري‌ها خاص فعاليت‌هاي آنان گسترش يافته و هزينه‌هاي اين بخش كاهش مي‌يابد.
وي حمايت از بيماران خاص را از سوي مسئولان استاني خواستار شد و يادآورشد: با ساماندهي فعاليت اين انجمن‌ها خدمات رساني مطلوبي به بيماران مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19937s, 18q