طرح جمع‌آوري معتادان پرخطر كردستان تدوين مي‌شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۷ - کد خبر: 22882
به گزارش سلامت نیوز  به نقل ازفارس ، طيب قديمي دوشنبه‌ شب در جلسه شوراي مبارزه با مواد مخدر كردستان در سالن شهداي گمنام استانداري، اظهار داشت: اين طرح بر اساس گزارشات و پيشنهادهاي اعضاي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تدوين مي‌شود.
وي عنوان كرد: گزارشات و پيشنهادهاي اعضاي شوراي هماهنگي در قالب يك برنامه جامع جمع‌آوري و بعد از تصويب در شورا در قالب اصلاحيه و مطابق با آيين‌نامه مبارزه با مواد مخدر قابليت اجرايي پيدا مي‌كند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي كردستان خاطرنشان كرد: در اين طرح راهكارهاي علمي و عملي در راستاي پاكسازي محيط و جمع‌آوري معتادان پرخطر در استان ارائه و اجرا مي‌شود.
به گفته قديمي، در طرح جمع‌آوري و ساماندهي معتادان پرخطر، آموزش مهارت‌هاي زندگي و فني و حرفه‌اي به منظور بهبود و جلوگيري از فراهم شدن زمينه برگشت آنان به دوران اعتياد نيز پيش‌بيني مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي كردستان اضافه كرد: بر اساس اين طرح معتاداني كه رغبتي براي ترك اعتياد و بازگشت به اجتماع ندارند، جمع‌آوري مي‌شوند و با آموزش‌هاي مختلف، درمان و ايجاد اشتغال‌هاي موثر آنان را در مسير ترك و بازگشت به خانواده و جامعه قرار مي‌دهند.
وي با اشاره به اينكه اين طرح زمينه پاكسازي محيط‌هاي شهري و روستايي و محل تجمع معتادان پرخطر را فراهم مي‌سازد، يادآور شد: علاوه بر اين، تدوين و تصويب اين طرح ميزان رضايتمندي اعضاي جامعه را نيز افزايش مي‌دهد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي كردستان اظهار داشت: دستگاه‌هاي عضو شوراي مبارزه با مواد مخدر استان تا اجراي اين طرح همچون گذشته در زمينه پيشگيري و درمان معتادان به منظور جلوگيري از افزايش آنان و ابتلا به بيماري‌هاي ناشي از اين معضل تلاش مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.00586s, 18q