پيامدهاي اعتياد در دروس مدارس گنجانده شود

۱۳۸۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۸ - کد خبر: 22883
به گزارش سلامت نیوز  مسعود خرم‌نيا در گفت‌وگو با  فارس  اظهار داشت: مواد مخدر بزرگ‌ترين حربه دشمن براي ايجاد معضلات اجتماعي بوده و اين پديده با يك نشانه‌روي هدفمند و هدايت شده مراكز حياتي كشور اعم از خانواده، مدرسه، دانشگاه و محيط‌هاي كاري را هدف قرار داده است.
وي، نقش خانواده براي پيشگيري از اعتياد را بسيار مهم دانست و اظهار داشت: بدون شك نخستين كانون تامين سلامت اجتماعي خانواده‌هاست و والدين با اطلاع‌رساني صحيح به فرزندان و انجام مراقبت‌هاي خاص مي‌توانند از اين بلاي خانمانسوز پيشگيري كنند.
رئيس پليس استان آذربايجان شرقي، كار فرهنگي در زمينه زدودن چهره زشت اعتياد از جامعه را گره‌گشا دانست و تصريح كرد: بسترسازي لازم براي آگاه‌سازي از آثار شوم اعتياد بايد از مدارس آغاز شود و در بين دروس دوره‌هاي راهنمايي و متوسطه به تناسب هرسال حداقل يك درس با محتواي كارشناسي شده افزوده شود و آموزش لازم به دانش آموزان داده شود.
اين مقام انتظامي، ايجاد تعامل بين پليس و مدارس را امري ضروري دانست و اظهار داشت: تشكيل جلسات مختلف آگاه‌سازي و برگزاري نمايشگاه‌هاي مختلف در مدارس بسيار مفيد است و پليس مي‌تواند با اين اقدام پيام خود را به دانش‌آموزان منتقل كند.
خرم‌نيا با اشاره به تهديدات مواد مخدر در دانشگاه‌ها گفت: دشمن به علت اهميت و حساسيت بالاي جوامع دانشگاهي فعاليت در اين حوزه را در دستور كار قرار داده است و با عرضه و تعريف مواد افيوني خاص براي اين طبقه سعي در اغفال جوانان ما دارد.
رئيس پليس آذربايجان شرقي، تشكيل كانون‌هاي مبارزه با اعتياد و برگراري همايش‌ها و نمايشگاه‌هاي مختلف در دانشگاه‌ها را زمينه‌هاي تعامل پليس با دانشگاه‌ها عنوان كرد و افزود: پليس با ايجاد تعامل خوب با دانشگاه‌ها مي‌تواند بسترهاي فرهنگي لازم براي ايجاد سلامت اجتماعي و ريشه‌كن كردن اعتياد را فراهم كند.
خرم‌نيا، محيط‌هاي كاري را يكي از كانون‌هاي مهم اجتماعي دانست و گسترش مصرف مواد مخدر در اين مكان‌ها را بسيار خطرناك عنوان كرد و گفت: آگاه‌سازي كارفرمايان از عواقب مواد مخدر و كنترل كردن پليس و سركشي به كارگاه‌هاي خصوصي راهشگا است و كارفرمايان بايد از به كارگيري افراد معتاد تحت هر شرايطي خودداري كنند و به محض مشاهده موارد خاص بلافاصله به پليس خبر دهند.
فرمانده انتظامي استان آذربايجان شرقي، حل معضل اعتياد و ريشه‌كني مواد مخدر را نيازمند يك عزم و اراده ملي قوي دانست و اظهار داشت: براي ريشه‌كن كردن اعتياد در جامعه نيازمند عزم و اراده ملي هستيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63578s, 18q